Zavrieť

Porady

diety - uctovanie

Dobry den, mam na vas taku prosbu....Sam si robim uctovnictvom a potreboval by som si overit spravnost postupu zauctovania diet(este nikdy som sa s tym doteraz nestretol). Som SZCO a od maja 2008 robím vo Viedni ako elektrikar(slovenska zivnost uznana v rakusku).Chodievam na tyzdnovky a do vydavkov by som si chcel dat diety + 40% vreckove. Urobil som to tak, ze na kazdy tyzden som si zostavil cestovny prikaz, priklad:
13.5. odchod zo SR do Wien
14.5. - 16.5. praca vo Wien
16.5. - prichod na SR (samozrejme ze ten prikaz je podrobnejsi)
do cestovneho prikazu, som si do vyuctovania dal vlakovy listok BA-Wien 423SK, a tiez listky kupene na metro vo Viedni 6,8€.
Diety som vypocital ako 45€ * 4 dni = 180€
vreckove 40% zo 180 = 72€
cestovne vo viedni 6,8€
cize: uhrada vlakoveho listku 423Sk a vydavky v cudzej mene su spolu 258,80€.
Takze moja otazka znie, je spravny takyto postup uctovania???

Vopred Vam velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elkibo je offline (nepripojený) elkibo

    elkibo
    Prosim, naozaj sa tu nenajde niekto, kto by mi poradil??????

    Neviem, ci je to spravne a tym padom sa neviem dalej pohnut :-(

    beatam je offline (nepripojený) beatam

    beatam
    Ak ZPC mimo územia SR trvá v kalendárnom dni:
    a) do 6 hodín vrátane, patrí zamestnancovi stravné vo výške 25 % zo základnej sadzby stravného
    b) nad 6 hodín až 12 hodín, patrí zamestnancovi stravné vo výške 50 % zo základnej sadzby stravného
    c) nad 12 hodín,patrí zamestnancovi stravné v sume základnej sadzby stravného.

    § 13, ods.4 Zákona o cest. náhradách

    Musíš počítať čas strávený v zahraničí. V cesťáku uvedieš čas prechodu hranice.

    elkibo je offline (nepripojený) elkibo

    elkibo
    takze ak je prekrocenie Slovensko-rakuskych hranic pondelok o 6.00hod a navrat az vo stvrtok o 18.00hod, tak ze tie styri dni si zauctujem stravne v sume zakladnej sadzby, vsak?

    A este by som sa chcel spytat, na zaklade cestovneho prikazu, vystavim VPD a diety + vreckove prepocitam kurzom NBS v den vyuctovania cest.prikazu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.