Zavrieť

Porady

Registracna pokladnica

ahojte chcela by som sa opytat ci treba v uctovnom programe niekde uviest registracnu pokladnicu, jej cislo....

uctujem v programe Alfa.

A ked netreba tak staci ked budem uctovat v pokladni prijem za vyrobky a sluzby, dotycny je kadernik.

A v danovom priznani sa to tiez nikde neuvadza vsak?

A posledna otazka, ked si nakupi farby na vlasy, sampony... mam to dat ako vydavky za tovar, alebo prevadzkova rezia?

Dakujem vopred za rady.
Naposledy upravil Lucka M. : 18.03.09 at 16:45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lucka M. Pozri príspevok
    ahojte chcela by som sa opytat ci treba v uctovnom programe niekde uviest registracnu pokladnicu, jej cislo....

    uctujem v programe Alfa.

    A ked netreba tak staci ked budem uctovat v pokladni prijem za vyrobky a sluzby, dotycny je kadernik.

    A v danovom priznani sa to tiez nikde neuvadza vsak? čo sa neuvádza ? číslo(daňový kod pokladnice) ERP alebo výška tržieb cez ERP ?

    A posledna otazka, ked si nakupi farby na vlasy, sampony... mam to dat ako vydavky za tovar, alebo prevadzkova rezia?

    Dakujem vopred za rady.
    odpoveď v texte

    Lucka M. je offline (nepripojený) Lucka M.

    Lucka M.
    Takto sa ta opytam co sa ma uvadzat v DP ohladom ERP?ako to mi je jasne ze prijmy cez pokladnicu tam musia byt.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lucka M. Pozri príspevok
    Takto sa ta opytam co sa ma uvadzat v DP ohladom ERP?ako to mi je jasne ze prijmy cez pokladnicu tam musia byt.
    Nerozumiem tvojej otázke . V DP uvádzaš zdanitelné príjmy. A je jedno, či boli prijaté ako tržba cez ERP, úhrada pohľadávky na BU a lebo (zatial ešte) v hotovosti.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lucka M. Pozri príspevok
    Kazdy raz zacinal, miesto toho aby si radsej menej skusenym pomohol tu kritizujes?
    Lucka, tu neide o kritiku. Ak sa správne opýtaš, dostaneš odpoveď. Ale ty nevieš ani na čo sa pýtaš ...

    Lucka M. je offline (nepripojený) Lucka M.

    Lucka M.
    veronikasad Pozri príspevok
    Nerozumiem tvojej otázke . V DP uvádzaš zdanitelné príjmy. A je jedno, či boli prijaté ako tržba cez ERP, úhrada pohľadávky na BU a lebo (zatial ešte) v hotovosti.

    Jasne ja len ci sa niekde neuvadza cislo pokladnice, ako napr do DP pises cislo bankoveho uctu.

    A k tym dalsim otazkam mi nevies poradit?

    Lucka M. je offline (nepripojený) Lucka M.

    Lucka M.
    ekopo Pozri príspevok
    nie je na Slovensku veľa "účtovníkov" ?

    Kazdy raz zacinal, miesto toho aby si radsej menej skusenym pomohol tu kritizujes?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lucka M. Pozri príspevok
    Jasne ja len ci sa niekde neuvadza cislo pokladnice, ako napr do DP pises cislo bankoveho uctu.

    A k tym dalsim otazkam mi nevies poradit?
    1. číslo reg.pokladnice do DP neuvádzaš, zapisuje sa len do Knihy tržieb.
    2. farby, šampon ... u kaderníka sú VOZD v členení materiál.

    Lucka M. je offline (nepripojený) Lucka M.

    Lucka M.
    veronikasad Pozri príspevok
    1. číslo reg.pokladnice do DP neuvádzaš, zapisuje sa len do Knihy tržieb.
    2. farby, šampon ... u kaderníka sú VOZD v členení materiál.
    Dakujem

    mekelek je offline (nepripojený) mekelek

    mekelek
    Servisný technik nastavil ERP len na sadzbu DPH 19%. Je to tak v poriadku? Veď môže byť tovar aj so zníženou sadzbou alebo oslobodené od dane.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    mekelek Pozri príspevok
    Servisný technik nastavil ERP len na sadzbu DPH 19%. Je to tak v poriadku? Veď môže byť tovar aj so zníženou sadzbou alebo oslobodené od dane.


    Technika bolo treba informovať, čo všetko potrebujete nastaviť , on nemusí tušiť, v akých sadzbách tovar predávate.

    mekelek je offline (nepripojený) mekelek

    mekelek
    Vôbec som si neuvedomila, že môžeme mať taký tovar, kým som nezbadala 10%-nú sadzbu na jednej fa. A ten "tovar" je: pár krabíc farebného náplastu (pre deti) na malé poraneniny. Inak je to predajňa s rozličným tovarom, nemala by som mať nič iné (preštudovala som prílohu zákona č.7).
    Keď z iného dôvodu nemusí byť menené nastavenie ERP, radšej tento "tovar" stiahnem z obchodu.

    mekelek je offline (nepripojený) mekelek

    mekelek
    Je to dobrý nápad, ďakujem!
    Radšej to, ako za jednu položku dať preprogramovať ERP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.