Zavrieť

Porady

DoVP vs DoPČ

Dobrý deň, chcem Vás požiadať o radu. Plánujem zamestnať jedného známeho na dohodu, ktorý je evidovaný na úrade práce. Povedali mi, že môže pracovať max. 64 hodín mesačne a mzda max. 3.200,-Sk. Odvody ÚP - 0,8 %, GP-0,25%. Na porade som čítal že na DoPČ môže robiť max. 10hod. /týžd. Teraz ako? 64hod./mes alebo 10hod./týžd.? Alebo ak chcem aby pracoval viac hodín je lepšia DoVP? A ešte jedna otázka, z tých 3200,-SK 106€ bude platiť 19% daň on alebo ja za neho, alebo ako to je?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    liskal Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem Vás požiadať o radu. Plánujem zamestnať jedného známeho na dohodu, ktorý je evidovaný na úrade práce. Povedali mi, že môže pracovať max. 64 hodín mesačne a mzda max. 3.200,-Sk. Odvody ÚP - 0,8 %, GP-0,25%. Na porade som čítal že na DoPČ môže robiť max. 10hod. /týžd. Teraz ako? 64hod./mes alebo 10hod./týžd.? Alebo ak chcem aby pracoval viac hodín je lepšia DoVP? A ešte jedna otázka, z tých 3200,-SK 106€ bude platiť 19% daň on alebo ja za neho, alebo ako to je?
    Ďakujem.
    Pri DoVP je možné max. odpracovať 350 hodín za rok.
    Pri DoVP je to tak, ako si napísal, max. 10 hod./týždeň.

    Z dohôd zamestnávateľ odvádza z dosiahnutého príjmu 0,8% na úrazové poistenie a 0,25 na garančný fond, je to náklad zamestnávateľa.

    Daň zrazíš zamestnancovi z jeho dosiahnutého príjmu, je to jeho náklad.

    liskal je offline (nepripojený) liskal

    liskal
    Musím ho nahlasíť na DÚ a mesačne posielať daň z jeho výplaty na účet DÚ? Alebo ako?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    liskal Pozri príspevok
    Musím ho nahlasíť na DÚ a mesačne posielať daň z jeho výplaty na účet DÚ? Alebo ako?
    ty sa ako zamestnávateľ prihlásiš na DÚ a aj ako zamestnávateľ na sociálnu poisťovňu (tu ho musíš aj prihlásiť)

    liskal je offline (nepripojený) liskal

    liskal
    V DoPČ stačí uvádzať pracovný čas max. 10h/týž. podľa potreby, alebo treba to rozpísať na konkrétne dni.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    liskal Pozri príspevok
    V DoPČ stačí uvádzať pracovný čas max. 10h/týž. podľa potreby, alebo treba to rozpísať na konkrétne dni.
    Na samotnej dohode to postačí, ale musíš viesť evidenciu počtu odpracovaných hodín.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.