Zavrieť

Porady

notebook a fotoaparat

Dobry vecer, chcela by som sa opytat. Mam v uctovnictve nakup notebooku v cene 18.000 a fotoaparat v cene 4.000 Sk je potrebne uviest ich aj vo vykaze majetku a zavazkoch pri danovom priznani?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Nie, a to z toho dôvodu, že pri nákupe boli účtované do VOZD -nákup materiálu, čím došlo k zaradeniu do spotreby. Treba však zaevidovať do knihy drobného hmotného majetku. O obstaraní DHM v OC nižšej ako 50 000,- platnej v roku 2008 - sa účtuje ako o zásobách.

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    takze nakup tychto dvoch veci ma v programe alfa (neviem ci v nom pracujes) zaevidovat ako nakup materialu a nie do prevadzkovej rezie?

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Nezávisí to od programu, podľa Postupoch účtovania sa nákup drobného hmotného majetku účtuje ako zásoby takže je to nákup materiálu.
    Naposledy upravil Katarina : 18.03.09 at 20:56

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    takze to zauctujem ako nakup materialu, takuto moznost mi program ponuka a teda pri vyplnani danoveho priznania to do vykazu nezapisem?

    notebook a fotoaparat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.