Zavrieť

Porady

analyza HV - tema DP

Zdravim,
Pri pisani Bc. prace ste mi tu na porade velmi pomohli, preto ma napadlo, ze mi mozno pomozete aj z diplomovkou.

Mojou temou je Analyza hospodarskeho vysledku, vynosou a nakladov na priklade konkretneho podniku.

Akurat sa pustam do teorie - prvej kapitoly. Rozmyslal som rozclenit ju na tie zakladne casti, nejake tie poucky a delenia ohladom V, N, HV, potom opisat uctovne hladisko, popisat podrobne VZaS, pozriet sa na HV z danoveho hladiska, potom by som chcel nejake zaujimavosti, myslel som na analyzu ziskovosti, preskumat dopad uctovne rozne vykazaneho HV na spomenutu analyzu, taktiez zamysliet sa a najsť korelaciu medzi rozhodovanim sa investorov na financnom trhu a informaciou o HV ale z taziskom na firmu, teda z pohladu manazera.

Druhu kapitolu by som chcel zasvetit uz konkretnej analyze v podniku, to ale planujem urobit az dalsi semester.

Tie posledne 2 "problemy" budu takym zamyslenim sa, uz mam aku taku predstavu, ale potreboval by som keby ste mi pomohli s literaturou tykajucou sa tych zakladnych veci, nemali ste v rukach nejaku dobru knizku? Taktiez neviem najst nejaky podrobnejsi popis N, V, a HV s legislative, verim ze v tom mate jasnejsie, a pomozete mi

taktiez ak niekoho napadne nejaky dobry problem, ktory by stal zato rozobrat ho v praci, budem urcite velmi povdacny.

dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.