Zavrieť

Porady

Panasonic či Olympus?

Nevyznate sa tu niekto trochu viac do fotoaparatov? Chcem si kupit novi, výber som zužil na tieto dva: PANASONIC LUMIX DMC TZ5 alebo OLYMPUS FE5010 a neviem sa rozhodnút. Asi viac preferujem ten panasonic, ale ten olympus je zas lacnejší. Vyznáte sa niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erikbencik je offline (nepripojený) erikbencik

    erikbencik
    Prepačte že som to dal do porady 2 krat, bolo to nedopatrenim a neviem ci sa to da zmazat. Ale fakt je tiež, že potrebujem rýchlu odpoved. Diky

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    Panasonic TZ5 9 Mpx / 10x opticky zoom / opticka stabilizacia / mnozstvo funkcii pre zacinajuceho fotografa - hlavna vyhoda stabilizacia a jednoduche ovladanie - slusna obrazova kvalita s ohladom na parametre a cenu
    Olympus FE5000 (model FE 5010 je urceny pre USA) - 10 Mpx / 5x zoom / mnozstvo funkcii - je to skor jednoduchsi a lacnejsi model v pripade ze odhliadneme od rozdielu v cenach Olympus by mal byt lacnejsi kvalita bude na strane Panasonicu

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    je.....
    dotyčný to zaradil medzi produkty aj medzi PC
    asi chcel rýchlo odpoveď............
    Obidva fotoaparaty su dobre a kvalitne. LUMIX je vsak kvalitnejsi, dava viac moznosti, ale Olympus uplne postacuje na bezne fotenie.

    Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

    Taký klasický východniar Vlado.s
    erikbencik Pozri príspevok
    Nevyznate sa tu niekto trochu viac do fotoaparatov? Chcem si kupit novi, výber som zužil na tieto dva: PANASONIC LUMIX DMC TZ5 alebo OLYMPUS FE5010 a neviem sa rozhodnút. Asi viac preferujem ten panasonic, ale ten olympus je zas lacnejší. Vyznáte sa niekto?
    Zdravim, osobne mam Lumix FZ18. Viem ze je to iny model, ale 95% spokojnosť. Tá iAutomatika je nepoužitelná. aj ked to hovorím ako amatér, ver mi. Úplne do bludu vyhodnocuje a fotky su nepouzitelne. Ja som váhal medzi Canon S5 a Lumix FZ18. Asi som spravil chybu. Dal som sa zlákať väčším zoomom. Zas na druhej strane som fotak vyberal kvôli zoomu a manuálnym nastaveniam, takže tú iAuto ani nepotrebujem. No ja som typ, ktorý chce mať veci perfektné. Preto nie som spokojný na 100%. Vadí mi, že nefunguje spoľahlivo aj keď ju nepoužívam. Ďalšia výhoda je, že ma to núti učiť sa robiť pekne fotky bez automatiky.

    jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

    jun2006
    erikbencik Pozri príspevok
    Prepačte že som to dal do porady 2 krat, bolo to nedopatrenim a neviem ci sa to da zmazat. Ale fakt je tiež, že potrebujem rýchlu odpoved. Diky

    nie som odbornik na optiku, ale len prakticke skusenosti:

    Olympus - pomale zaostrovanie, stlacis spust a pol hodinu cakas, kym cvakne,
    - pouziva karty XD - drahe, nekompatibilne s PC,
    - slabe fotky - kvalita

    Panasonic - rychla spust, klasicke karty SD, dobra kvalita fotiek.

    spolahlivostou su oba ok, ziaden problem s nimi nebol - a uz maju par rokov

    Panasonic či Olympus?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.