Zavrieť

Porady

Panasonic alebo Olympus?

Viem že sa to sem moc nehodí, ale nevyznate sa tu niekto trochu viac do fotoaparatov? Chcem si kupit novi, výber som zužil na tieto dva PANASONIC LUMIX DMC TZ5 alebo OLYMPUS FE5010 a neviem sa rozhodnút. Asi viac preferujem ten panasonic, ale ten olympus je zas lacnejší. Vyznáte sa niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    TZ5 ma urcite väčší zoom a aj video ma kvalitnejsie, tzv.HD video ( 1280 x 720 px). Tak preto je drahsi ako ten olympus.

    gomanek je offline (nepripojený) gomanek

    gomanek
    Doporučuji určitě Panasonic. Mám jeho jednoho z předchůdců Panasonic TZ1 a jsme s ním maximálně spokojený :-) ... díky kvalitní optice Leica a kvalitním mega stabilizátorem se povedou z něj i kvalitní fotky u méně zkušených uživatelů :-)

    12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

    12spidy
    Ja mám PANASONIC LUMIX DMC TZ4 a som maximálne spokojný. Naj pre začiatočníka je automaticke zaostrovanie, tiež som spokojný aj s nahrávaní videa. Len si daj pozor na menu niektorý predávajú bez slovenského(českého) jazyka. Niekomu to vadi a niekomu nie.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Z tych dvoch ber "panaka". Olympus FE je low end rada, preto je tam lepsia cena. Oplati sa ti trosku priplatit, lebo pri lacnom fotaku rychlo prides na jeho limity a potom ta bude mrziet, ze si si radsej trochu nepriplatil... Nevraviac o optike vyvijanou spolu s Leicou a vyrabanou v jej licencii....

    Panasonic alebo Olympus?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.