Zavrieť

Porady

Vyradenie kratkodobeho majetku

Dobry den,
kupil som na zaciatku roku notebook do 30 tis. Zaradil som ho do kratkodobeho majetku. Mozem ho na konci roku vyradit? Ako sa postupuje pri vyradeni, aky dovod uviest?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fmato je offline (nepripojený) fmato

    fmato
    Zita5 Pozri príspevok
    Netreba , ale potom o notebooku ani neučtujte .
    he, pochopil som. ja viem, to bola blba otazka
    Podľa mna kratkod. majetok sa nevyraduje iba ten. ktorý odpisuješ., ale mohol si notebook zaradi do
    dlhodobeho majetku aj ked obst. cena je do 30 tis., ale doba pouzitia je dlhsia ako 1 rok a potom ho odpisovat.
    Naposledy upravil Saskia Ulicna : 20.03.09 at 11:05

    fmato je offline (nepripojený) fmato

    fmato
    Saskia Ulicna Pozri príspevok
    Podľa mna kratkod. majetok sa nevyraduje iba ten. ktorý odpisuješ., ale mohol si notebook zaradi do
    dlhodobeho majetku aj ked obst. cena je do 30 tis., ale doba pouzitia je dlhsia ako 1 rok a potom ho odpisovat.
    no tak to by som musel byt padnuty na hlavu, aby som veci do 30 tis. odpisoval.

    len v programe Alfa ked zaradim nieco do kratkodobeho majetku, tak je tam uvedene, ze datum vyradenia a sposob vyradenia, tak neviem kedy to mozem vyradit. Teraz rozmyslam ci to vobec do nejakeho majetku zaradovat. Co vy na to?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    fmato Pozri príspevok
    Dobry den,
    kupil som na zaciatku roku notebook do 30 tis. Zaradil som ho do kratkodobeho majetku. Mozem ho na konci roku vyradit? Ako sa postupuje pri vyradeni, aky dovod uviest? No taký aký ťa vedie k vyradeniu
    Dakujem
    Kedy si ho kúpil ? v 1/09 ? Vyradiť ho môžeš, hoci kedy, je to tvoj majetok. Len treba uviesť aj dôvod prečo sa vyraďuje.
    Rozbitý = spadol nerentabilná oprava ??? Alfa ti pri vyradení majetku vypíše aj vyraďovací protokol. Ten si založíš pri krát. majetku.

    fmato je offline (nepripojený) fmato

    fmato
    Manual Pozri príspevok
    Kedy si ho kúpil ? v 1/09 ? Vyradiť ho môžeš, hoci kedy, je to tvoj majetok. Len treba uviesť aj dôvod prečo sa vyraďuje.
    Rozbitý = spadol nerentabilná oprava ??? Alfa ti pri vyradení majetku vypíše aj vyraďovací protokol. Ten si založíš pri krát. majetku.
    hej, kupil som ho v 1/09. len neviem ako funguje to vyradovanie, co napisat ako dovod, a ci to vobec do toho majetku zaradovat.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    fmato Pozri príspevok
    hej, kupil som ho v 1/09. len neviem ako funguje to vyradovanie, co napisat ako dovod, a ci to vobec do toho majetku zaradovat.
    Ja ti nemôžem radiť aký dôvod, to musíš sám vedieť prečo ho chceš vyradiť. Veď som ti to vyššie popísal.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    fmato Pozri príspevok
    a treba to vobec zaradovat do kratkodobeho majetku?
    Netreba , ale potom o notebooku ani neučtujte .

    Vyradenie kratkodobeho majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.