Zavrieť

Porady

dotácia z úp

Dobrý deň. Mohla by som vás poprosiť o radu? V roku 2008 som dostala na bankový účet dotáciu z ÚP. Teraz, pri DP som si uvedomila , že mi tam chýba 968,-. Tie 968,- boli použité na bankové poplatky, čo je výpis , vedenie účtu. Teraz neviem, ako s tým naložiť, pretože tá dotácia mala byť samozrejme použitá len na veci uvedené v podnikateľskom pláne. Nevie mi niekto poradiť?ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    anicka8030 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Mohla by som vás poprosiť o radu? V roku 2008 som dostala na bankový účet dotáciu z ÚP. Teraz, pri DP som si uvedomila , že mi tam chýba 968,-. Tie 968,- boli použité na bankové poplatky, čo je výpis , vedenie účtu. Teraz neviem, ako s tým naložiť, pretože tá dotácia mala byť samozrejme použitá len na veci uvedené v podnikateľskom pláne. Nevie mi niekto poradiť?ďakujem!
    Bankové poplatky zaúčtuješ ako VOZD - v členení prevádzková réžia. Urobíš vklad na bežný účet, cez priebežné položky z pokladne, alebo ako vklad podnikatela /PNZD/

    anicka8030 je offline (nepripojený) anicka8030

    anicka8030
    Ďakujem veronikasad, aj včera si mi pomohla. Bolo to moje prvé volanie o pomoc na tejto porade. Som v nemom úžase, že si tu každý tak pomáha.Len môj problém je to, že či nebudem mať problém napr. z kontroly z ÚP, keď zistí, že som dotáciu použila nie na to , čo mám určené v podnikateľskom pláne.Na konci roka 2008 malo byť ešte na BÚ 16 634,-, ktoré mali byť určené na zaplatenie odvodov do ZP. No ja som tam mala bohužiaľ len 15 665,-. BÚ som vo februári zrušila, nakoľko som si vybrala poslednú čiastku z dotácie. Asi je potrebné, aspoň si myslím, ísť na ÚP a zistiť čo s tým. ĎAKUJEM !

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    anicka8030 Pozri príspevok
    Ďakujem veronikasad, aj včera si mi pomohla. Bolo to moje prvé volanie o pomoc na tejto porade. Som v nemom úžase, že si tu každý tak pomáha.Len môj problém je to, že či nebudem mať problém napr. z kontroly z ÚP, keď zistí, že som dotáciu použila nie na to , čo mám určené v podnikateľskom pláne.Na konci roka 2008 malo byť ešte na BÚ 16 634,-, ktoré mali byť určené na zaplatenie odvodov do ZP. No ja som tam mala bohužiaľ len 15 665,-. BÚ som vo februári zrušila, nakoľko som si vybrala poslednú čiastku z dotácie. Asi je potrebné, aspoň si myslím, ísť na ÚP a zistiť čo s tým. ĎAKUJEM !
    Nie, nemusíš ich mať na účte, môžeš ich kludne mať aj v pokladni. Pre ÚP je dôležité dokladovať ich použitie počas 2 rokov na účel stanovený v podn. zámere. Na ÚP nemusíš chodiť.

    ZuziT je offline (nepripojený) ZuziT

    ZuziT
    Prosím Vás, neviete poradiť-môže sa dotácia z úradu práce pre SZČO použiť aj na úhradu cestovného a stravného? Podnikateľ cestuje každý deň mimo bydlisko-mal by mať nárok na cestovné a stravné, len mi bohužiaľ nepovedal, na aký účel mu bola priznaná dotácia, tak neviem,či tam môžem zahrnúť aj tieto výdavky. Ak áno, tak ako prevádzkovú réžiu? Ešte -z dotácie nakúpil náradie od fyzickej osoby na základe kúpno-predajnej zmluvy-stačí tá zmluva a podpis na VPD -podpis príjemcu?Môžem dať zmluvu priamo do výdavkov,alebo sa musí evidovať v knihe závazkov?Ďakujem za odpoveď

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ZuziT Pozri príspevok
    Prosím Vás, neviete poradiť-môže sa dotácia z úradu práce pre SZČO použiť aj na úhradu cestovného a stravného? Podnikateľ cestuje každý deň mimo bydlisko-mal by mať nárok na cestovné a stravné, len mi bohužiaľ nepovedal, na aký účel mu bola priznaná dotácia, tak neviem,či tam môžem zahrnúť aj tieto výdavky. Ak áno, tak ako prevádzkovú réžiu? Ešte -z dotácie nakúpil náradie od fyzickej osoby na základe kúpno-predajnej zmluvy-stačí tá zmluva a podpis na VPD -podpis príjemcu?Môžem dať zmluvu priamo do výdavkov,alebo sa musí evidovať v knihe závazkov?Ďakujem za odpoveď
    Dotáciu môžeš použiť len na výdavky schválené v podnikatelskom pláne. Ten si musíš vypýtať od živnostníka. Musí ísť o náradie nové - nie "z druhej ruky" na základe KPZ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.