Zavrieť

Porady

Daňové priznanie PO

Vyšiel mi hospodársky výsledok zisk 63503,- Sk
Výsledok hospodárenia čiže zisk zapíšem do riadku 100
Ďalej to budú riadky: 310, 400, 500 so sumou 63503.
Do riadku 600 sa zapíše suma 12065,- Sk, potom do riadku 700, 800, 850, 900, 910??

A čo s položkami zvyšujúce výsledok hospodárenia a s položkami znižujúce výsledok hospodárenia??? Čo sa tam zahrňuje.

Pomôžte mi vyplňujem daňové priznanie PO poprvýkrát.

Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Rudi26 Pozri príspevok
    Vyšiel mi hospodársky výsledok zisk 63503,- Sk
    Výsledok hospodárenia čiže zisk zapíšem do riadku 100
    Ďalej to budú riadky: 310, 400, 500 so sumou 63503.
    Do riadku 600 sa zapíše suma 12065,- Sk, potom do riadku 700, 800, 850, 900, 910??

    A čo s položkami zvyšujúce výsledok hospodárenia a s položkami znižujúce výsledok hospodárenia??? Čo sa tam zahrňuje.

    Pomôžte mi vyplňujem daňové priznanie PO poprvýkrát.

    Ďakujem veľmi pekne.
    Napr. poskytnuté dary, rozdiel medzi daňovými a účtovnými odpismi zaúčtovanými v účtovníctve daňovníka, nezaplatené nájomné FO v r.2008...a iné pripočitateľné a odpočítateľné položky... čítaj na porade vo vyhľadávači skús zadať kľúčové slovo
    Lenka
    Monika Kováčová
    položky zvyšujúce základ dane sú zaúčtované účtovné prípady, ktoré z hľadiska zákona o dani z príjmov nemožno zahrnúť do základu dane a pod.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Najprv vypisuješ na str. 6 tabuľku F - Doplňujúce údaje:
    riadok 1 - súčet výnosov (všetky 6..)
    riadok 2 - súčet nákladov (všetky 5..)
    a rozdiel medzi týmito dvoma dáš na riadok 100, t.j. HV
    Potom vypĺňuješ, ak máš údaje - III. časť- Tabuľku A (str.4), podľa jednotlivých §-ov (napr. r.7 účet 513, r. 8 účet 549, r. 9 účet 543, nedaňové výdavky napr. účet 545 na r. 14), ktorá sa sčíta a súčet z r.15 tabuľky A prenesieš na riadok 130 v II. časti (str.2), ak máš údaje pre B (str.4) - tie prenesieš na r.150 (str.2) a taktiež C ak máš, tak podľa jednotlivých §-ov. Nakoniec r. 100 + r. 200 - r.300 = 310
    Potom čítaj pozorne a prenášaj údaje z r.310 na r.400.
    Ak si mal stratu minulých rokov tak ju dáš na r. 410 (ktorú máš rozpísanú na str. 5 D2 podľa jednotlivých rokov) do výšky zisku a r. 500 bude 0, alebo rozdiel o stratu. Ak si stratu nemal, tak na r. 500 dáš sumu z r. 400, na r.510 dáš 19% a na r. 600 vypočítaš daň: v tvojom prípade 10 165,- Sk .Túto daň zapíšeš na r. 700, r.800. Ďalej podľa toho, či si platil preddavky r. 810, ak nie tak 0, na r. 830 zapíšeš zrážkovu daň (napr. z BU zrazená daň) - počítaš podľa riadkov a zapíšeš nedoplatok alebo preplatok.
    Nakoniec nezabudni dopísať na str.6 riadok 1 sumu z riadku 400.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    a čo sú to tie ostatné výdavky v daňovom priznani PO neuvedené ..neviem čo tam patrí?

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Môžem dať nedaňové výdavky ako služby, neuplatnenú dph, pokuty do III.oddielu r. 14 - ostatné položky, ktoré nie sú daň. výdavkami?

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    A odpisy? Majetok v priebehu roka nakúpený- DO sú vyššie ako účtovné.
    Neviem, či je to dobre, III. časť-B. r. 1 - celk. suma DO´=422.204, r. 2-suma UO=205883. A r. 250 rozdiel, zniž. HV=216321,- alebo to mám zle, dík.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    Odpisy:

    na strane 4 danoveho priznania "B - Odpisy hmotneho majetku"
    - riadok 1 = danove odpisy
    - riadok 2 = uctovne odpisy

    Rozdiel:
    - ak danove su vacsie ako uctovne, tak rozdiel ide na stranu 2, do riadku 250
    - ak danove su mensie ako uctovne, tak rozdiel ide na stranu 2, do riadku 150

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    daňové sú väčšie ako účtovné, nakoľko majetok bol nakúpený v priebehu roka, ale potom keď sa bude odpisovať posledný rok budú zvyšovať HV a pripočítavať sa? Takže to mám dobre. dík

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    Pru: ale mozes si zvolit aj UO = DO, ja to tak pouzivam vsade... teda okrem leasingu
    Monika Kováčová
    andreaS Pozri príspevok
    Pru: ale mozes si zvolit aj UO = DO, ja to tak pouzivam vsade... teda okrem leasingu
    môžeš si zvoliť. Ale vedome porušíš Zákon o účtovníctve.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    prosím k príspevku 10: III. časť DP PO, časť B-1 riadok som dala celk. sumu DO, ale tam je písané Odpisy HM zahrnuté do základu dane, ale ja som ich nikde nezahrňovala, účtovala som len o UO na 551/082, má to tak byť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.