Zavrieť

Porady

Stav po chirurgickom zákroku

Som jeden mesiac po operácii hernie (prietrže, kýly) v podbruší nad slabinami. Pooperačná rana je na povrchu vcelku zahojená, ale zvnútra to cítim ako zhrubnuté a pripuchnuté. Na dotyk je to stále ešte citlivé a bolestivé.
Je to moja prvá skúsenosť s operáciou a preto neviem, čo si môžem dovoliť robiť a kedy sa to úplne zahojí, aby som mohol znovu robiť turistiku. Máte niekto vlastné skúsenosti? Prosím poraďte mi. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    svik Pozri príspevok
    Som jeden mesiac po operácii hernie (prietrže, kýly) v podbruší nad slabinami. Pooperačná rana je na povrchu vcelku zahojená, ale zvnútra to cítim ako zhrubnuté a pripuchnuté. Na dotyk je to stále ešte citlivé a bolestivé.
    Je to moja prvá skúsenosť s operáciou a preto neviem, čo si môžem dovoliť robiť a kedy sa to úplne zahojí, aby som mohol znovu robiť turistiku. Máte niekto vlastné skúsenosti? Prosím poraďte mi. Ďakujem.
    Takéto otázky treba konzultovať s lekárom...každý je iný a každý inak znáša operáciu, inak sa mu hojí rana atď. Ja som po operácii slepého čreva mohla nastúpiť do práce minimálne po 3 týždňoch..je to individuálne..

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Ahoj,neviem, nieže by sme ti nechceli pomocť, ale toto čo sa nás pýtaš je plne v kompetencii lekára- jeho sa na tieto veci treba spýtať- vieš, my laici ti od počítača nemožeme davať takéto rady, aby sme ti náhodou nesposobili nejaké komplikácie!!! Aspoň ja osobne si nedovolím filozovať nad takýmito lekárskými záležitosťami...

    svik je offline (nepripojený) svik

    svik
    syrik Pozri príspevok
    Záleží aj od typu operácie..či sa operovalo klasicky alebo pomocou laparoskopie...
    Bola to klasická operácia. Na urýchlenie zahojenia pooperačnej rany užívam wobenzym.

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    svik Pozri príspevok
    Bola to klasická operácia. Na urýchlenie zahojenia pooperačnej rany užívam wobenzym.
    Tak tu treba počítať s dlhšou rekonvalescenciou....

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    ja som bola na operácií kolena v novembri a ranky a stále sú citlivé, treba to len podla mna masírovať alebo ak ti to robí problémy zájsť za lekárom a poradiť sa s ním. držím palce

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    svik Pozri príspevok
    Som jeden mesiac po operácii hernie (prietrže, kýly) v podbruší nad slabinami. Pooperačná rana je na povrchu vcelku zahojená, ale zvnútra to cítim ako zhrubnuté a pripuchnuté. Na dotyk je to stále ešte citlivé a bolestivé.
    Je to moja prvá skúsenosť s operáciou a preto neviem, čo si môžem dovoliť robiť a kedy sa to úplne zahojí, aby som mohol znovu robiť turistiku. Máte niekto vlastné skúsenosti? Prosím poraďte mi. Ďakujem.
    1. Povrchová rana sa hojí najrýchlejšie pôsobením vzduchu

    2. Vnútorná je ovplyvnená svojim prostredím , takže tam to trvá dlhšie , pokiaľ bola klasická operácia , sú tam aj vnútorné štichy . Tie sa samovstrebú , sú z takého materiálu , čo neškodí .

    3. Zhrubnuté a pripuchnuté - je to zásah do organizmu , ktorý sa mne neupravil , ale ostal v podstate pôvodný . Na brušáky to už nie je ...HOVORÍM ALE O SEBE !!!!

    4.Citlivé bude ešte nejakú chvíľu , je to individuálne , u niekoho X dní a u druhého Y týždňov - laicky povedané

    Čo sa týka toho zaťažovania , zo začiatku nič moc , potom uvidíš sám na sebe , čo znesieš .
    Ale pokiaľ je tento problém zachytený v mladšom veku a zavčasu , tak týmje aj ľahšia rekonvalescencia .

    Moje jazvy reagujú vždy pri zmene počasia , hlavne tie vnútorné - náročnejšie operácie . Svrbí to jak fras , nedá sa poškrabkať....
    A to je už trochu dávnejšie
    S ostatnými nemám problém

    Juraj
    Naposledy upravil buchač : 19.03.09 at 20:53

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    svik Pozri príspevok
    Bola to klasická operácia. Na urýchlenie zahojenia pooperačnej rany užívam wobenzym.
    Tak to ho máš z dôvodu
    - Lymfedémy (otoky spôsobené poruchou odtoku moku) rôzne etiológie
    http://www.wobenzym.sk/verejnost/inf...4/Default.aspx

    Juraj

    Stav po chirurgickom zákroku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.