Zavrieť

Porady

Preddavky v jednoduchom účtovníctve

Ahojte,

vediem jednoduché účtovníctvo a potrebujem poradiť ako mám zaúčtovať poskytnutý rezervačný poplatok (preddavok) v roku 2008 na nebytový priestor (kancelárie).
Má to ísť do nákladov ovpyvňujúcich daňový základ (výdavky celkom) alebo nie?
V zákone sa píše, že od 1.1.2008 poskytnutý alebo prijatý preddavok na tovar, službu alebo iné plnenia ovlyvni základ dane v čase, keď bude zaplatený alebo prijatý. Len neviem, čo myslia pod slovom iné plnenia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kala1 Pozri príspevok
    Ahojte,

    vediem jednoduché účtovníctvo a potrebujem poradiť ako mám zaúčtovať poskytnutý rezervačný poplatok (preddavok) v roku 2008 na nebytový priestor (kancelárie).
    Má to ísť do nákladov ovpyvňujúcich daňový základ (výdavky celkom) alebo nie? Áno, má, je to VOZD roka 2008.
    V zákone sa píše, že od 1.1.2008 poskytnutý alebo prijatý preddavok na tovar, službu alebo iné plnenia ovlyvni základ dane v čase, keď bude zaplatený alebo prijatý. Len neviem, čo myslia pod slovom iné plnenia
    Odpoveď tučným v texte.

    kala1 je offline (nepripojený) kala1

    kala1
    Lenže jedná sa mi o to, že je preddavok na investičný majetok, a tento pri nákupe nedávame do výdavkom celkom - do výdavkom dávame odpisy.
    Keby som dala preddavok do výdavkov celkom, ako to budem účtovať v budúcom roku pri kúpe nehnuteľností?

    Preddavky v jednoduchom účtovníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.