Zavrieť

Porady

mzda na 60%

Nemôžem nájsť niečo podobné, viem mi prosím neikto vysvetliť ako sa počíta mzda na 60 % ak je zamestnanec doma a kto platí odvody a z akej mzdy 100 % alebo len tej 60%, nie je mi v tom jasno. Ďakujem za reakcie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    racen Pozri príspevok
    Nemôžem nájsť niečo podobné, viem mi prosím neikto vysvetliť ako sa počíta mzda na 60 % ak je zamestnanec doma a kto platí odvody a z akej mzdy 100 % alebo len tej 60%, nie je mi v tom jasno. Ďakujem za reakcie
    §142 ZP
    (4) Ak zamestnávateľ vymedzil v písomnej dohode so zástupcami zamestnancov vážne prevádzkové dôvody, pre ktoré zamestnávateľ nemôže zamestnancovi prideľovať prácu, ide o inú prekážku v práci na strane zamestnávateľa, pri ktorej patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume určenej dohodou najmenej 60 % jeho priemerného zárobku. Dohodu podľa prvej vety nemožno nahradiť rozhodnutím zamestnávateľa.

    vila je offline (nepripojený) vila

    vila
    ja robím mzdu v Proluc a v ňom sa dá nadefinovať takáto položka. skús zavolať firme, odkiaľ máš program.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    racen Pozri príspevok
    A môžem poprosiť aj konkrétny príklad ? ak mám 15000 hrubú mzdu ?
    Berie sa priemerný zárobok, ako bolo uvedené v príspevku.

    Dasa80 je offline (nepripojený) Dasa80

    Dasa80
    a keď sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodnú na skrátení prac.času napr.zo7,5 hod na 6 hodín denne a týchto 6 hod. denne aj odrobia kráti sa ima alikvotne aj mesačná mzda? Dobre uvažujem? Považuje sa aj toto že sú na 60 %. Asi nie, však?

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    určite sa to nepovažuje za to, že sú na 60%. pri skrátení prac.času im treba dať podpísať dodatky k prac.zmluvám.

    Dasa80 je offline (nepripojený) Dasa80

    Dasa80
    Dodatky boli podpísané. Ďakujem za odpoveď. Potvrdila si mi to čo som si aj myslela. Ešte raz ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.