Zavrieť

Porady

Sťažnosť na pracovníčku OÚ za nezákonné odhlásenie z trvalého bydliska

Manžel ma s maloletým dieťaťom nezákonne odhlásil z trvalého bydliska. Pracovníčka nevedela o tom, že to nemohla spraviť. Doteraz sa mi nikto neospravedlnil, tak by som sa chcela opýtať, kde by som na ňu mohla podať sťažnosť. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    u jej nadriadeného predsedu OÚ. Napíšte presnejšie o aký úrad a kde ide a potom sa dá zistiť presnejšie kam treba smerovať ešte sťažnosť

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    bobiku Pozri príspevok
    u jej nadriadeného predsedu OÚ. Napíšte presnejšie o aký úrad a kde ide a potom sa dá zistiť presnejšie kam treba smerovať ešte sťažnosť
    predsedovia už dávno nie sú...

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    SLSP Pozri príspevok
    Manžel ma s maloletým dieťaťom nezákonne odhlásil z trvalého bydliska. Pracovníčka nevedela o tom, že to nemohla spraviť. Doteraz sa mi nikto neospravedlnil, tak by som sa chcela opýtať, kde by som na ňu mohla podať sťažnosť. Ďakujem.
    Ak sa to stalo nezákonne, tak na vašom mieste by som išla za pracovníčkou, ktorá chybu spravila a žiadala o nápravu. Bolo to protizákonné a pracovníčka je povinná si takéto informácie overovať. Ohlasovňa pobytu je povinná overiť úplnosť a správnosť ustanovených údajov a platnosť dokladov potrebných na hlásenie pobytu.
    Návrh na zrušenie TP nemožno podať voči vlastníkovi, spoluvlastníkovi, manželovi alebo nezaopatrenému dieťaťu vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu.
    Sťažovať sa treba u vedúceho príslušného oddelenia alebo rovno u starostu obce.

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    - obecné a mestské úrady majú pracovníka, ktorý zodpovedá za evidenciu obyvatelstva (prihlásenie a odhlásenie trvaleho pobytu)
    - "nadriadeným" je starosta obce, v meste primator, pripadne veduci prislusneho odboru

    SLSP je offline (nepripojený) SLSP

    SLSP
    Bola som sa sťažovať u starostky, ale ešte ani jej sa nepáčilo, že som si dovolila prísť na ich chybu. Celkovo sa mi nepáčil ich prístup, ani jedným slovom nepovedali "ospravedlňujeme sa za chybu a nevedomosť". Čakala som cca 3 týždne, aby mi zaslali ospravedlnenie-myslela som si, že ich niečo osvieti, ale sa nič také nestalo. Kto je nad starostkou? Kam by som mohla smerovať moju sťažnosť?
    Nakoľko s manželom nemáme vysporiadané BSM, mám podozrenie, že išlo o podvod z ich strany. Pretože sa manžel s danou pani veľmi dobre pozná...

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    SLSP Pozri príspevok
    Bola som sa sťažovať u starostky, ale ešte ani jej sa nepáčilo, že som si dovolila prísť na ich chybu. Celkovo sa mi nepáčil ich prístup, ani jedným slovom nepovedali "ospravedlňujeme sa za chybu a nevedomosť". Čakala som cca 3 týždne, aby mi zaslali ospravedlnenie-myslela som si, že ich niečo osvieti, ale sa nič také nestalo. Kto je nad starostkou? Kam by som mohla smerovať moju sťažnosť?
    Nakoľko s manželom nemáme vysporiadané BSM, mám podozrenie, že išlo o podvod z ich strany. Pretože sa manžel s danou pani veľmi dobre pozná...

    Dohľad a kontrolu nad preneseným výkonom štátnej správy na úseku registra obyvateľov - teda nad ohlasovňou pobytu - vykonáva príslušný Obvodný úrad.

    Sťažnosť na pracovníčku OÚ za nezákonné odhlásenie z trvalého bydliska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.