Zavrieť

Porady

SZČO a rodičovský príspevok

Prajem pekný deň,
som tu úplne nová návštevníčka a zároveň úplne čerstvá účtovníčka. Mám otázku:
SZČO-živnostník mal prerušenú živnosť od 1.11.2004 - 30.6.2005 z dôvodu poberania rodičovského príspevku. Ako mám viesť jednoduché účtovníctvo???
Čo si môže vykázať ako náklad (aspoň mobil. telefóny). Vôbec v tom nemám jasno.
Prosím, prosím, pomôžte!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    Môj názor, je že pokiaľ bola živnosť prerušená, nemôže si živnostník uplatňovať žiadne výdavky na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov.
    Čo myslíte poraďáci?

    Tatranka je offline (nepripojený) Tatranka

    Tatranka
    ďakujem za správu, mala som z nej väčšiu radosť ako zo samotného obsahu (som na Porade prvý krát a je to moja prvá odpoveď), ale k veci: takže nemusím viesť ani peňažný denník, ani nič??? Niekde som počula, že sa môžu uplatňovať min. výdavky na udržanie príjmov, neviem však, do akej výšky.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Mzslím, že je dôležité ak si aj mala nejaké výdavky, vedieť dokázať že boli ya účelom dosiahnutia príjmu. Niktor Ti nepovie koľko. Musíš vedieť obhájiť svoje výdavky. Inak peňažný denník musíš viesť a keď neboli zrušené účty na podnikanie tak zrejme aj poplatky tam nejake naúčtuješ. Ak teraz robí nanovo tak Tvoj peň. denník bude mať poč. stav 01.07.

    SZČO a rodičovský príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.