Zavrieť

Porady

účet vo VÚB

Dobry den,dnes matke prišiel výpis z účtu z VÚB,účet tam má už roky ale až teraz som ju prinútil nechat si posielat výpis aby mala prehlad a skoro som spadol z noh.......za vedenie flexiúčtu 2,89€ tak to je fakt pálka.Ja mam účet v Slov. Sporitelni a platím 1,65€ za balík a mám tam pár veci zadara ale tu nič a také prachy....teraz pátram na stránke VÚB ale zdá sa že tam pre človeka iný ako flexiúčet nemajú......alebo majú?Pomahla by nejaká rada,najlepšie majitela účtu z VÚB.Dakujem
Usporiadat
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Prejdite do mbank-tam to máte všetko za darmo www.mbank.sk
Tiež máme skúsenosti z VÚB-čkou. a preto sme prešli do mbank.
Naposledy upravil piggos : 21.03.09 at 11:16
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

piggos Pozri príspevok
Prejdite do mbank-tam to máte všetko za darmo www.mbank.sk
Tiež máme skúsenosti z VÚB-čkou. a preto sme prešli do mbank.
...tak myslím že e-banka,žiadna e-banka nie je pre staršieho človeka,matka potrebuje bankomat a mat pár trvalych príkazov z účtu...nemyslím že by odcenila kvalitny internetbanking alebo podobné inetrnet služby
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
habib Pozri príspevok
Dobry den,dnes matke prišiel výpis z účtu z VÚB,účet tam má už roky ale až teraz som ju prinútil nechat si posielat výpis aby mala prehlad a skoro som spadol z noh.......za vedenie flexiúčtu 2,89€ tak to je fakt pálka.Ja mam účet v Slov. Sporitelni a platím 1,65€ za balík a mám tam pár veci zadara ale tu nič a také prachy....teraz pátram na stránke VÚB ale zdá sa že tam pre človeka iný ako flexiúčet nemajú......alebo majú?Pomahla by nejaká rada,najlepšie majitela účtu z VÚB.Dakujem
Ja som si musela otvoriť vo VUB účet, ked som brala hypotekárny úver a je to VUBasic a poplatok za vedenie účtu je 1,89 eura. Výpis dostávam poštou mesačne.
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

tutiola Pozri príspevok
Ja som si musela otvoriť vo VUB účet, ked som brala hypotekárny úver a je to VUBasic a poplatok za vedenie účtu je 1,89 eura. Výpis dostávam poštou mesačne.
......a kedy to bolo?ja teraz zase pátram na ich stránke a tam majú len Flefiúčet,VUB senior,Start konto a účet v cudzej mene...tak neviem
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

flexiucet sa da nastavit,lebo poplatok je zavisly od toho, kolko sluzieb clovek vyuziva

asi by sa zislo zajst s mamou do VUB a prestavit pozadovane funkcie v ramci uctu iba na tie, kotre skutocne pouziva, mozno sa budes cudovat, ze bude platit ovela menej ako ty v SLSP
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

ivka70 Pozri príspevok
flexiucet sa da nastavit,lebo poplatok je zavisly od toho, kolko sluzieb clovek vyuziva

asi by sa zislo zajst s mamou do VUB a prestavit pozadovane funkcie v ramci uctu iba na tie, kotre skutocne pouziva, mozno sa budes cudovat, ze bude platit ovela menej ako ty v SLSP
.....no to práve skúmam ale chcelo by to nejaký konkrétny príklad ako to je...kolko za vedenie,plus 1krát za mesiac výpis a asi 2-3krát trvalí príkaz,maximálne 1krát výber z bankomatu,ale to je už extra položka za 0,2centov..proste tak nejak
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
habib Pozri príspevok
...matka potrebuje bankomat a mat pár trvalych príkazov z účtu....
možná preto by bola výhoda e-banking-u.
Platobnú kartu dostane, a tých pár trvalých platieb môžeš sám nastaviť matke. A má to bez poplatkov...
0 0
aaklaudia aaklaudia

aaklaudia je offline (nepripojený) aaklaudia

Mozem na toto reagovat. Robila som vo VUB. Pre dochodcov maju senior konto /ak sa nieco nezmenilo/. Presne si nepamatam ale myslim, ze kedysi bol po 9 Sk.
0 0
aaklaudia aaklaudia

aaklaudia je offline (nepripojený) aaklaudia

...a este nieco. Ak pojdes s nou do banky a nedas sa odbit, co prizvukujem!!!!, tak trvaj na zmene uctu nna senior konto. V banke su ludia-predajcovia nastaveni tak, ze MUSIA otvarat flexiucty a radsej potom senior konto dochodcovi nespomenu. Dalsia vec, flexiucty su aj lacnejsie napr 1,23€, zalezi kolko sluzieb obsahuje. Ak si mama da do kontra kartu a zopar sluzieb, vojde sa kludne aj do najlacnejsieho. Zase, pracovnici su odmenovani podla toho ake konto otvoria, takze mamke nasackovali vyssie konto s viacerimi sluzbami. Mozno jej aj o nich rozpravali, ale mozno im ani nerozumela.
Takze moja rada. Bud zmenit konto na VUB Senior alebo prekonvertovat na flexiucet I., alebo flexiucett II, ktore su lacnejsie.
Vela zdaru :-)
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
VUBasic som si otvárala v auguste 2003. Zatial na mňa netlačia, aby som si otvorila iný. Mám účet aj v Slov.sporiteľni a akonáhle som začala dostávať na účet dôchodok, hneď mi znížili poplatky. Možno to tak funguje aj vo VUB. Bolo obdobie, keď som uvažovala o prechode do inej banky, ale keď som si predstvila, že všetky platby budem musieť previesť inám, tak som to vzdala. Chápem, že v prípade vašej matky veľku úlohu hrá aj dosiahnutelnosť bankomatu. V slov.sporitelni by matka určite menej platila ako vy teraz, lebo sporožírový účet na ktorý by dostavala dôchodok je spoplatňovaný oveľa nižšou sadzbou ako Váš.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
To sú dosť zavádzajúce informácie Habib.Špatne rátate.Ja som pred mesiacom menil práve naopak.Z totality SLSP do VUB.Prístup zamestnancov vo VUB ich profesionalita ( aspoň v Topoľčanoch sa nedá zrovnávať, s prístupom v SLSP TO).Čakacia doba od vstupu do banky až po odchod z banky napríklad pri vklade na účet ,je v SLSP priemerne 20min.vo VUB okamžite cca 2-3 min.Rozmiestnenie bankomatov asi 1:1.VUB ponúka možnosť manipulácie s účtom na ktorejkoľvek pobočke na Slovensku.SLSP nie.
Aj keď je možné že každému vyhovuje niečo iné.Ak si zrátam že do banky chodím len v pracovnom čase a môj priemerný 20min zárobok je viac ako 3€ čas dôchdcov 0.
Čo sa týka toho poplatku tak VUB-čka neúčtuje poštovné za výpis.SLSP tuším0,5 €.Ak máte vo VUB viac ako 12 pohybov na účte tak vám pripíšu6%( zatiaľ nemôžem potvrdiť či je tomu tak lebo som tam krátko) úrok zo zostatku penazí na účte .Vo VUB som PÁN zákazník v SLSP Topoľčany ďaľší kus v poradí.
Naposledy upravil 220870 : 21.03.09 at 18:28
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Mbanka je úplne bez poplatkov, tri výbery z akéhokoľvek bankomatu mesačne bez poplatkov.
Naposledy upravil Braňo : 21.03.09 at 19:06
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

220870 Pozri príspevok
To sú dosť zavádzajúce informácie Habib.Špatne rátate.Ja som pred mesiacom menil práve naopak.Z totality SLSP do VUB.Prístup zamestnancov vo VUB ich profesionalita ( aspoň v Topoľčanoch sa nedá zrovnávať, s prístupom v SLSP TO).Čakacia doba od vstupu do banky až po odchod z banky napríklad pri vklade na účet ,je v SLSP priemerne 20min.vo VUB okamžite cca 2-3 min.Rozmiestnenie bankomatov asi 1:1.VUB ponúka možnosť manipulácie s účtom na ktorejkoľvek pobočke na Slovensku.SLSP nie.
Aj keď je možné že každému vyhovuje niečo iné.Ak si zrátam že do banky chodím len v pracovnom čase a môj priemerný 20min zárobok je viac ako 3€ čas dôchdcov 0.
Čo sa týka toho poplatku tak VUB-čka neúčtuje poštovné za výpis.SLSP tuším0,5 €.Ak máte vo VUB viac ako 12 pohybov na účte tak vám pripíšu6%( zatiaľ nemôžem potvrdiť či je tomu tak lebo som tam krátko) úrok zo zostatku penazí na účte .Vo VUB som PÁN zákazník v SLSP Topoľčany ďaľší kus v poradí.
wow wow....zavádzajúce informácie?predsa niesme pred súdom....ja som SLSP spomenul len okrajovo,ja problém s bankou nemám a to som myslím, dost vyberavý klient...mám najlacnejší balík a okrem použitia bankomatu,čo je 1-maximálne 2x do mesiaca všetko riešim cez internetbanking a tam mam všetky operácie zadara,takže moje mesačné výdavky za účet neprekročia 2€(výpis elektronicky na mail,tiež v cene balíku).Takže asi tak,ono každá banka je ,,zlodejina,, človek si len musí vybrat tu najmenšiu
A k VÚB,ja netvrdím že je zlá,alebo horšia ako SLSP...to určite nie,ja totiž žiadnu skúsenost s VÚB nemám a Váš problém s SLSP je ,,osobný,,proste v Topolčanoch tam sedia asi ,,prezidentskí kandidáti,, inak to nevidím,chvalabohu v Detve to v SLSP je o kúsok lepšie.
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

aaklaudia Pozri príspevok
...a este nieco. Ak pojdes s nou do banky a nedas sa odbit, co prizvukujem!!!!, tak trvaj na zmene uctu nna senior konto. V banke su ludia-predajcovia nastaveni tak, ze MUSIA otvarat flexiucty a radsej potom senior konto dochodcovi nespomenu. Dalsia vec, flexiucty su aj lacnejsie napr 1,23€, zalezi kolko sluzieb obsahuje. Ak si mama da do kontra kartu a zopar sluzieb, vojde sa kludne aj do najlacnejsieho. Zase, pracovnici su odmenovani podla toho ake konto otvoria, takze mamke nasackovali vyssie konto s viacerimi sluzbami. Mozno jej aj o nich rozpravali, ale mozno im ani nerozumela.
Takze moja rada. Bud zmenit konto na VUB Senior alebo prekonvertovat na flexiucet I., alebo flexiucett II, ktore su lacnejsie.
Vela zdaru :-)
....práve v tomto by som videl problém-proste človek v banke ponúkne zákazníkovi nie čo potrebuje ale čo najviac stojí a človek ak si to nezistí tak ani nevie že platí za niečo čo nevyužije.A matka ešte nemá dochodkovy vek takže musí ostat pri flexiúčte,len sa musí viac pozret na služby ktoré tam asi má aktivované a platí ich....pretože podla toho modelu z ich stránok mi to vyšlo na asi 1,86€,tak ako to tu niekto už napísal...problém tude tam
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

Braňo Pozri príspevok
Mbanka je úplne bez poplatkov, tri výbery z akéhokoľvek bankomatu mesačne bez poplatkov.
....ja som zvažoval nejakú m-banku pre mna ale má to svoje nevýhody,teda aspon si to myslím a čo som si to sledoval...proste m-banka nie je plnohodnotná banka.Podla skúsenosti je lepšie mat jednu banku na účet,založenie terminovaného vkladu alebo vkladnej-sporiacej knižky plus nejaké sporenie stavebné alebo životné a ak človek toto má a raz bude žiadat úver tak sa na neho hned banka inak pozerá....ale to je len moj názor....m-banka je určite riešenie pre mladého slobodného človeka,ktorý ešte takého veci nerieši.
0 0
tom_NR tom_NR

tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

220870 Pozri príspevok
Prístup zamestnancov vo VUB ich profesionalita ( aspoň v Topoľčanoch sa nedá zrovnávať, s prístupom v SLSP TO).Čakacia doba od vstupu do banky až po odchod z banky napríklad pri vklade na účet ,je v SLSP priemerne 20min.vo VUB okamžite cca 2-3 min.Rozmiestnenie bankomatov asi 1:1.VUB ponúka možnosť manipulácie s účtom na ktorejkoľvek pobočke na Slovensku.SLSP nie.
Čo sa týka toho poplatku tak VUB-čka neúčtuje poštovné za výpis.SLSP tuším0,5 €.Ak máte vo VUB viac ako 12 pohybov na účte tak vám pripíšu6%( zatiaľ nemôžem potvrdiť či je tomu tak lebo som tam krátko) úrok zo zostatku penazí na účte .Vo VUB som PÁN zákazník v SLSP Topoľčany ďaľší kus v poradí.
Môžem potvrdiť podobné skúsenosti aj v Nitre. Tiež som prešiel zo SLSP do VÚB, poskladal si flexiúčet na mieru a v cene €2,89 mám aj sporiaci účet, ktorý mi zarába nielen na poplatok za vedenie. V tej cene je ešte neobmedzený IB, 4x platba kartou a 2x výber z bankomatu.
A tá zvýhodnená úroková sadzba za 12 pohybov mesačne + príjem min. €497 naozaj funguje.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

habib Pozri príspevok
....ja som zvažoval nejakú m-banku pre mna ale má to svoje nevýhody,teda aspon si to myslím a čo som si to sledoval...proste m-banka nie je plnohodnotná banka.Podla skúsenosti je lepšie mat jednu banku na účet,založenie terminovaného vkladu alebo vkladnej-sporiacej knižky plus nejaké sporenie stavebné alebo životné a ak človek toto má a raz bude žiadat úver tak sa na neho hned banka inak pozerá....ale to je len moj názor....m-banka je určite riešenie pre mladého slobodného človeka,ktorý ešte takého veci nerieši.
práveže rieši....
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nechcel som súdiť.Len som veľmi nahnevaný na SLSP.Je to banka v ktorej majú účty hlavne dôchodcovia a SLSP na nich jednoducho...Ešte minulý rok mali 6 pokladní ( a mali čo robiť aby stíhali)tento rok len dve a aj to je len náhoda ak sú obidve otvorené.Takému dôchdcovi trvá niekoľko násobne viac vybavovanie sa pri priehradke ako podnikateľom a mladšej generácii.Vyberajú za to 3,3€ a absolútne ich rady pred okienkami nezaujímajú.Ak som dobre rátal úctihodných 43minút.
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

220870 Pozri príspevok
Nechcel som súdiť.Len som veľmi nahnevaný na SLSP.Je to banka v ktorej majú účty hlavne dôchodcovia a SLSP na nich jednoducho...Ešte minulý rok mali 6 pokladní ( a mali čo robiť aby stíhali)tento rok len dve a aj to je len náhoda ak sú obidve otvorené.Takému dôchdcovi trvá niekoľko násobne viac vybavovanie sa pri priehradke ako podnikateľom a mladšej generácii.Vyberajú za to 3,3€ a absolútne ich rady pred okienkami nezaujímajú.Ak som dobre rátal úctihodných 43minút.
...ono ak je človek nespokojný tak sa musí stažovat,fakt to funguje.Ale nie na pobočke,ale pár správnych (nespokojných) e-mailov poslat na centrálu a je dost možné že potom centrála začne riešit pobočku a veci sa pohnú,hlavne banky si dost zakladajú na mene,dobrom obraze a dobré na tom je že centrála si možno rada postraší pobočku a pobočka sa dost bojí strašenia z centrály a tak sa možno niečo fakt zmení........mne to takto vyšlo s jednym velkým obchodákom,ktorý mesiac neriešil moju reklamaciu a po mojom maile hned na druhy den sa zrazu vec vyriešit dala v pohode...a to fakt stačil jeden dobre formulovaný,slušny mail.
0 0
seat seat

seat je offline (nepripojený) seat

Ak chcete plnohodnotnu banku tak skuste CSOB - za istých podmienok platim za ucet 0,2€, pohyby gratis (neobmedzene), 10sms gratis, pokým nepridete z niečim na pobocku je vsetko gratis, tých 6% vo VUB je len do istej sumy a len znizuje cenu draheho balika - je to o ničom,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať