Zavrieť

Porady

zrážková daň

prosím Vás zrážkovú daň z úrokov dám do daňového priznania PO do riadku 830, zároveň to zníži celkovú daň, zaúčtujem túto zrážkovú daň 591/341?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Inuska17 Pozri príspevok
    prosím Vás zrážkovú daň z úrokov dám do daňového priznania PO do riadku 830, zároveň to zníži celkovú daň, zaúčtujem túto zrážkovú daň 591/341?
    Zrážkovú daň z úroku účtujeme pri samotnom zdanení úroku na účet 341/221, teda nie na konci roka.

    Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

    Inuska17
    áno, to je pravda, účtovanie je 341/221 počas roka, ale ako vyrovnať účet 341 na konci roka, stále mám na mysli zrážkovú daň z úrokov?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Inuska17 Pozri príspevok
    áno, to je pravda, účtovanie je 341/221 počas roka, ale ako vyrovnať účet 341 na konci roka, stále mám na mysli zrážkovú daň z úrokov?
    Uvedieš ho v riadku 830 DP ako preddavok na daň. Ak sa dá znížiš tým úhradu daňovej povinnosti, ak nie ponecháš na účte 341 a vysporiadaš vtedy, ak sa bude dať

    http://www.porada.sk/t97808-p3-dan-z-uroku.html

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    Mám tento istý prípad, v DP viem kde to uviesť, nevim len či to mám aj nejako zaúčtovať...účtovala som splatná daň 591/341.004
    mám tam aj zrážkovú daň 341.002
    a zároveň vyšiel preplatok na dani...
    logicky mi vychádza že sa mi účet 341 vyrovná keď mi štát vráti preplatok na dani budúci rok..je to tak?
    Ďakujem vopred.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    mimaemma Pozri príspevok
    Mám tento istý prípad, v DP viem kde to uviesť, nevim len či to mám aj nejako zaúčtovať...účtovala som splatná daň 591/341.004
    mám tam aj zrážkovú daň 341.002
    a zároveň vyšiel preplatok na dani...
    logicky mi vychádza že sa mi účet 341 vyrovná keď mi štát vráti preplatok na dani budúci rok..je to tak?
    Ďakujem vopred.
    Ak Ti vyšiel preplatok, domnievam sa , že si platila preddavky (neuvádzaš), alebo preplatok je iba zo zrážkovej dane ?

    1. Daň splatná...................................591/341.004
    2. Započet zražk. dane.................341.004/ 341.002
    3. Zápočet preddavkov.................341.004/ 341.001 (AE-preddavky)

    4. zostatok účtu 341.004 sa Ti vyrovná v r.2009, keď ti DÚ vráti preplatok (približne okolo 10. mája).

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    Anka, áno, preddavky sa platili, ďakujem, takže treba mi ešte urobiť kroky 2 a 3 celkovo mi 341 sedí, len som nevedela ako to zaúčtovať...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.