Zavrieť

Porady

Môžem dať do nákladov túto faktúru ?

Na začiatku podnikania sme zaplatili faktúru za prenájom /na celý rok/ z osobného účtu, ktorý nie je nahlásený na daňovom úrade, a majiteľ účtu sa nezhoduje s menom na faktúre. Je možné dostať tento doklad do nákladov ?
Poraďte prosím...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    Ak faktúra je vystavená na "vaše" meno áno a vyriešila by som to potom pokladňou úhradu...

    Cibija je offline (nepripojený) Cibija

    Cibija
    Faktúra je na priateľa, bankový účet je na mňa on je len splnomocnenec účtu... /firma zatiaľ nemá svoj účet, všetko ide cez hotovosť /

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    [quote=Cibija;995336]Faktúra je na priateľa, bankový účet je na mňa on je len splnomocnenec účtu... /firma zatiaľ nemá svoj účet, všetko ide cez hotovosť /[/quote
    Ak nie je faktúra na meno spoločnosti, alebo SZČO, ktorej sa týka, nemôže byť ani jej nákladom .

    Cibija je offline (nepripojený) Cibija

    Cibija
    Faktúra je OK ! Mne ide o platbu : 1. bola zaplatená z účtu, ktorý nie je na fyzickú osobu (ktorá je na faktúre)
    2. fyzická osoba nemá svoj účet (ani osobný, ani podnikateľský)
    a tým pádom ani nahlasený na daňovom úrade. Všetky prevody robí zatiaľ v hotovosti. Ako môžem dostať túto faktúru do nákladov.

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    platbu dáš úhradou v hotovosti pokladňa, alebo interný doklad suma úhrady, zaúčtovanie naprl réžia, a priloženie výpisu z účtu

    matka7 je offline (nepripojený) matka7

    matka7
    ja to robim nasledovne:
    v den uhrady bankou robim:
    1. prijmovy pokladnicny doklad: prijemca je majitel uctu ktory platbu zrealizoval (davam len meno, adresa lebo je to obycajny obcan), text: uhrada faktury VS .., vydavajuci je sczo s icom a dic. vsetko mam dolozene kopiou bankoveho vypisu o uhrade.
    2. Nasledne si zaradim do pokladne vydavkovy doklad k tomuto prijmovemu.

    Môžem dať do nákladov túto faktúru ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.