Zavrieť

Porady

zánik dohody o hmotnej zodpovednosti

dobry den,

zhanam vhodnu radu
- ako postupovat v pripade ked uz od dna 01.12.2008 nepracujem u byvaleho zamestnavatela kde som mal podpisanu hmotnu zodpovednost - spolocna hmotna zodpovednost.
- pri podpise dohody nebola vykonana inventura, //vtedajsia neznalost zakona a moje zanedbanie// pri skonceni pracovneho pomeru tiez nebola vykonana inventura


- zamestnavatel teraz 01.03.2009 pozaduje zaplatenie za predchadzajuci schodok k datumu inventury ktora bola vykonana v mesiaci 01.08.2008, na uvedenej pozicii, predavac-pokladnik som pracoval od 01.03.2008 predchaduajuca inventura bola v 01.09.2007 cize davno predtym ked som ja nastupil do zamestnania,


- ako sa celkovo zbavit zodpovednosti? obstojim na sude ak sa obratim na §182 ods.3 - dôvod neodborne manipulovanie veducej pri preberani tovaru a pri prijimani tovaru na stav, kde viackrat sa stavalo ze sa predavalo co este nebolo prijate /stavy do minusu/ a naopak, machinacie veducej cim mohlo dojst z nezrovnalostiam - toto sa da dokazat zaznamom v pokladni aj v uzavierkach - ale ako dostat tieto dôkazy? /inspektoratom prace alebo nejakou danovou kontrolou?/

- do kedy mozem poziadat byvaleho zamestnavatela o vykonanie inventury - aby mi neprisil dalsie schodky ktore vzniknu od datumu kedy uz nepracujem do nasledujucej inventury
- ako mam porozumiet toto §183 ods. 2 dohoda o hmotnej zodpovednosti zanika dnom skoncenia pracovneho pomeru,
teda ak bude nasledujuca inventura presne o rok 01.08.2009 zodpovedam este za skodu od inventury 01.08.2008 do 30.11.2008 do doby kedy som este pracoval? celkovy schodok inventury sa potom rozpocita na mesiace a na osoby?

dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    zánik dohody o hmotnej zodpovednosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.