Zavrieť

Porady

ako vykrmiť psíka ?

stále sa učím
Máme 13,5 ročného vipeta, v sobotu bol na zákroku, tak sme zistili pri vážení, že schudol 2 kg, navyše hnačkoval celý víkend, asi po narkóze. Teraz má 10 kg. Čítala som tu na porade, že pangamin je na podporenie chuti, bola som večer v lekárni, nevedeli mi nič oporučiť. Jesť mu chutí, ale potrebuje pribrať.
Teraz papá Purinu Pro Planku pre dospelých psov. Nedávame seniorku, lebo tá je práve proti obezite a to jemu nie je treba....jediné, čo ma napadá, je poliať mu vždy granulky lyžičkou olivového oleja, ale neviem, či to bude platné.Poraďte, ako aspoň trošku vykŕmiť psíka ?
Al
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Skor by som poradila obratit sa s tym na veterinara, psik ma uz dost rokov, aby mu nieco neuskodilo. veterinar psika pozna, je odbornik. To by som urobila ja.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
alaya1 Pozri príspevok
Skor by som poradila obratit sa s tym na veterinara, psik ma uz dost rokov, aby mu nieco neuskodilo. veterinar psika pozna, je odbornik. To by som urobila ja.
Budeme volať s vetrošom kôli výsledkom z rontgenu, tak sa opýtame aj na to, lebo v sobotu nebol čas to preberať. Len som myslela, či s tým nemá niekto skúsenosti...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Robí sa to aj u tehotných fen, dáva sa im šteňacia strava- pomáha to pribrať a hlavne obsahuje veľa výživných látok.
My sme dávali Eukanubu a boli sme spokojní s Puriny sa nám "krásavec" vyhádzal - niečo ako žihľavka ja to vravím: čím viac vyšľachtení psy- tým sú citlivejší.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

my sme vypiplávali šteňa leonbergera po parvoviróze, malo hnačky a suchý chlieb sa osvedčil...
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
JM1968 Pozri príspevok
my sme vypiplávali šteňa leonbergera po parvoviróze, malo hnačky a suchý chlieb sa osvedčil...
včera dostal na večeru uvarenú ryžu s granulami. Nikdy nemiešam váru s granulami, ale varená ryža je vraj dobrá proti hnačke, no tak uvidíme...
A suchý chlieb na vykŕmenie ? Či len pri hnačke ? Pri hnačke by som chápala,
ako dietku....No on nikdy nemal problémy s granulami, chutí mu všetko, ani problém s hnačkami nikdy nebol...skôr myslím, že z tej narkozy a nejaké atb dostal...
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

AlenockaS Pozri príspevok
včera dostal na večeru uvarenú ryžu s granulami. Nikdy nemiešam váru s granulami, ale varená ryža je vraj dobrá proti hnačke, no tak uvidíme...
A suchý chlieb na vykŕmenie ? Či len pri hnačke ? Pri hnačke by som chápala,
ako dietku....No on nikdy nemal problémy s granulami, chutí mu všetko, ani problém s hnačkami nikdy nebol...skôr myslím, že z tej narkozy a nejaké atb dostal...
áno, pri hnačke, veterinár pichal antibiotiká a šteňa žralo suchý chlieb, cca 3 dni...ale ani na vykŕmenie nie je chlieb zlý, naši psy nechcú granule, najviac im chutí ľudská strava, dosť chleba v nej majú a veru tuční sú, hlavne teraz po zime...ako ja
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Pri hnačke odporúčam Carbosorb- u nás známe čierne uhlie- rozdrviť a vysypať na koreň jazyka- u nás vždy zabralo- náš mal od nevhodných granúl už aj takýto symptóm.
Treba dať pozor , je aj Carbotox- ale ten má iný účinok.
A hlavne veľa tekutín
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
a prečo chcete aby pes pribral?tomu absolutne nerozumiem
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
Bionda Pozri príspevok
Pri hnačke odporúčam Carbosorb- u nás známe čierne uhlie- rozdrviť a vysypať na koreň jazyka- u nás vždy zabralo- náš mal od nevhodných granúl už aj takýto symptóm.
Treba dať pozor , je aj Carbotox- ale ten má iný účinok.
A hlavne veľa tekutín
Pije dosť, aj papá, s tým nemá absolútne problém...no tak uvidíme, či ryža zabrala...ak nie, tak skúsime to uhlie....ďakujem za radu
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
pasuliatko Pozri príspevok
a prečo chcete aby pes pribral?tomu absolutne nerozumiem
dospelý vipet má vážiť 12-14 kg....on si stále držal 12 kg, teraz má 10...už ako chrt je dosť chudý a ľudia neznalí plemena nám nadávajú, že mu nedávame jesť...ale teraz schudol 2 kg., čo je pri jeho hmotnosti dosť vidieť a už je fakt kosť a koža....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

AlenockaS Pozri príspevok
Pije dosť, aj papá, s tým nemá absolútne problém...no tak uvidíme, či ryža zabrala...ak nie, tak skúsime to uhlie....ďakujem za radu
Tu ryzu pri hnacke chapem, to je v pohode, no naso do nej granule? To nechapem.
My davame pri hnacke probioticku pastu pre psov, kupenu v lekarni pre ludi, behom dna sa zaludok vzudy ukludni.
A ked ma pes hnacky, tak verim, ze schiudol.
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
alaya1 Pozri príspevok
Tu ryzu pri hnacke chapem, to je v pohode, no naso do nej granule? To nechapem.
My davame pri hnacke probioticku pastu pre psov, kupenu v lekarni pre ludi, behom dna sa zaludok vzudy ukludni.
A ked ma pes hnacky, tak verim, ze schiudol.
Už je po hnačke, ryža zabrala zdá sa Granule preto, že by samú ryžu nezjedol....Aj s vetrošom sme volali včera, tak bude užívať lieky nejaké, lebo už ho neposlúchajú zadné nôžky a vraj potom by mal aj trochu pribrať. On schudol už pred hnačkou.....a zmenili sme pred mesiacom diamondsky na purinu, tak neviem, či preto schudol....alebo už starobou.....
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
AlenockaS Pozri príspevok
dospelý vipet má vážiť 12-14 kg....on si stále držal 12 kg, teraz má 10...už ako chrt je dosť chudý a ľudia neznalí plemena nám nadávajú, že mu nedávame jesť...ale teraz schudol 2 kg., čo je pri jeho hmotnosti dosť vidieť a už je fakt kosť a koža....
ale to nie je dôvod prečo ho vykŕmiť podla mna, náš pes by mal mať 15 kg a má 17 a to ho teraz nemáme kŕmiť alebo ako?kašlite na ludí a ntrápte ho aby priberal lebo jeho telo vie čo robí. určite by som ho nevykrmovala jak prasiatko len aby mal predpísanú váhu. ani ja nemam takú váhu na svoj vek akú by som mala mať.
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

Ak chcete aby pribral tak by som mu dala tvaroh, piškoty- z nich nebude hnačkovať a uvidíte. Do tvarohu mu môžete dať aj žltok, pribináčik a iné pochutiny a k tomu samozrejme normálne granule - dávku takú akú má dostať.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Hrdzoska Pozri príspevok
Ak chcete aby pribral tak by som mu dala tvaroh, piškoty- z nich nebude hnačkovať a uvidíte. Do tvarohu mu môžete dať aj žltok, pribináčik a iné pochutiny a k tomu samozrejme normálne granule - dávku takú akú má dostať.
také veci dávať psovi? to je troška chore nie?a 100%,že z tvarohu hnačku bude mať lebo to je mliečny výrobok a z nich hnačky bývajú. tak neviem čo tu radíš take veci bez urážky....
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Odporúčam biely jogurt - nie zrovna na pribratie, ale na nápravu črevnej mikroflóry. Na radu lekárky som tým liečila svojho psa pri hnačkách. Pokiaľ bude mať aj lieky, tak sa poraď s veterinárom - aby sa nespomalil účinok liekov.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Nášmu psíkovi dávame ráno a večer granule s mäskom. V priebehu dňa rád maškrtí, tak v lete napr.hrozno, mrkvičku. Strašne má rád syr banbino v črievku. Ten mu miešame s granulami.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Dav Pozri príspevok
Odporúčam biely jogurt - nie zrovna na pribratie, ale na nápravu črevnej mikroflóry. Na radu lekárky som tým liečila svojho psa pri hnačkách. Pokiaľ bude mať aj lieky, tak sa poraď s veterinárom - aby sa nespomalil účinok liekov.
biely jogurt? pokial viem tam pri hnačke by sa mliečne výrobky mali vylúčiť. a pomohlo mu to?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
keď má náš pes hnačku mu dáme Endiex a prejde mu to.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

pasuliatko Pozri príspevok
biely jogurt? pokial viem tam pri hnačke by sa mliečne výrobky mali vylúčiť. a pomohlo mu to?
Áno. Moja pes má 12 kg, a dávam jej najprv asi 1-2 lyžičky, potom asi o pol hodiny ďalšie 2-3 lyžičky. Potom po polhodine asi tretinu kelímku, a zbytok kelímku v priebehu dňa na dvakrát. Celý jogurt jej nedám zjesť na 1 raz. Ešte mám dobré skúsenosti s mäsovým vývarom,normálna ľudská polievka, ale s minimom soli a korenia. Psa posilní aj v dávkach, ktorú dopravím injekčnou striekačkou do krku . Dobré na posilnenie je mlieko, med a vajce, ale nie pri hnačke.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať