Zavrieť

Porady

ako zaúčtovať "Marketingovú podporu" od dodávateľa

Prosím Vás ľudkovia ako by ste zaúčtovali v PÚ príjem 150 tisíc od dodávateľa ktorý je definovaný klientom ako marketingová podpora na 5 ročné obdobie s tým že nemám žiadnu zmluvu len príjem na BÚ?

dík za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    sway Pozri príspevok
    Prosím Vás ľudkovia ako by ste zaúčtovali v PÚ príjem 150 tisíc od dodávateľa ktorý je definovaný klientom ako marketingová podpora na 5 ročné obdobie s tým že nemám žiadnu zmluvu len príjem na BÚ?

    dík za každú radu
    posúvam... poradíte niekto... ?

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Odkiaľ vieš, že je to na marketingová podpora na 5 rokov? Myslím si, že to treba zazmluvniť a normálne vystaviť im aj faktúru. Ak je to na 5 rokov, časovo rozlíšiť výnosy.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    JarkaL Pozri príspevok
    Odkiaľ vieš, že je to na marketingová podpora na 5 rokov? Myslím si, že to treba zazmluvniť a normálne vystaviť im aj faktúru. Ak je to na 5 rokov, časovo rozlíšiť výnosy.

    moc dík za názor.

    Len nie som si istá že im máme vystaviť faktúru...ešte som sa s takouto záležitosťou nestretla, to že je to na 5 rokov mi len povedal klient...

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    JarkaL Pozri príspevok
    Odkiaľ vieš, že je to na marketingová podpora na 5 rokov? Myslím si, že to treba zazmluvniť a normálne vystaviť im aj faktúru. Ak je to na 5 rokov, časovo rozlíšiť výnosy.
    Tak našla som zmluvu k tejto sume, je to skutočne na 5 rokov podpora vo výške 150 000, myslíte si že musím vystaviť faktúru ??? - nedá sa táto operácia zaúčtovať iba cez ID takto:
    315 / 384 120 000
    / 648 30 000 výnos v 2008 roku - alebo iný účet ?
    221 / 315 pripísané na účet

    a potom 384 dávať postupne po rokoch do výnosov .

    čo poviete bude to OK?

    moc dík ak poradíte... som sa s týmto ozaj ešte nestretla.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    sway Pozri príspevok
    Tak našla som zmluvu k tejto sume, je to skutočne na 5 rokov podpora vo výške 150 000, myslíte si že musím vystaviť faktúru ??? - nedá sa táto operácia zaúčtovať iba cez ID takto:
    315 / 384 120 000
    / 648 30 000 výnos v 2008 roku - alebo iný účet ?
    221 / 315 pripísané na účet

    a potom 384 dávať postupne po rokoch do výnosov .

    čo poviete bude to OK?

    moc dík ak poradíte... som sa s týmto ozaj ešte nestretla.
    nik mi to neodobí ????

    ako zaúčtovať "Marketingovú podporu" od dodávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.