Zavrieť

Porady

halierové vyrovnanie

Prosím Vás o radu:

SZČO dostal od odberateľa faktúru na 7000,-Sk
SZČO zaplatil cez bakový účet 7000,50 Sk
Vznikol mi rozdiel -0,50 Sk

Ako to môžem zlikvidovať? dám si príjem do pokladne ako "Iný zdaniteľný príjem" od toho odberateľa, alebo ako? Fungujem v Alfe

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    dudula Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu:

    SZČO dostal od odberateľa faktúru na 7000,-Sk
    SZČO zaplatil cez bakový účet 7000,50 Sk
    Vznikol mi rozdiel -0,50 Sk

    Ako to môžem zlikvidovať? dám si príjem do pokladne ako "Iný zdaniteľný príjem" od toho odberateľa, alebo ako? Fungujem v Alfe

    Dakujem
    Teraz neviem: Prečo dostal od odberateľa faktúru?
    Ak ju vystavil odberateľovi a ten mu zaplatil viac, tak je to príjem za tovar alebo službu.
    V každom prípade to pôjde cez BÚ a nie cez pokladňu.

    dudula je offline (nepripojený) dudula

    dudula
    odberateľ vystavil môjmu SZČO faktúru na 7000,-Sk, ktorú SZČO zaplatil, ale o 50 halierov viac. A chcem zlikvidovať ten rozdiel (50 halierov), ktoré mi tam vyskakujú

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    V tom prípade to nie je príjem ale výdavok.
    V PD by som dal výdavok na celú sumu ako VOZD a v knihe záväzkov by som dal úhradu vo výške záväzku.

    dudula je offline (nepripojený) dudula

    dudula
    ego.mc Pozri príspevok
    V tom prípade to nie je príjem ale výdavok.
    V PD by som dal výdavok na celú sumu ako VOZD a v knihe záväzkov by som dal úhradu vo výške záväzku.
    Ale ja ked párujem platbu so záväzkom, tak mi v záväzkoch automaticky vznikne 50 hal. preplatok

    Hančulka je offline (nepripojený) Hančulka

    účtovníčka,mzdárka,daniarka ktorú to baví ...viac Hančulka
    Súhlasím s ego.mc. Tvojmu SZČO musel vystaviť faktúru dodávateľ a je evidovaná ako záväzok, keď ste ju zaplatili.Úhrada FA ide cez BÚ v plnej výške 7000,50 Sk.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Technicky: Dáte v programe úhradu vo výške záväzku a potom v PD túto úhradu navýšite 0,50.

    dudula je offline (nepripojený) dudula

    dudula
    Hančulka Pozri príspevok
    Súhlasím s ego.mc. Tvojmu SZČO musel vystaviť faktúru dodávateľ a je evidovaná ako záväzok, keď ste ju zaplatili.Úhrada FA ide cez BÚ v plnej výške 7000,50 Sk.
    Ja tiež s tým súhlasím, musím zaučtovať 7000,50 - inak by mi nesedela banka, ale ide o to, že ked túto platbu spárujem so závaäzkom tak v záväzkoch mi vybieha preeplatok 50 halierov..

    dudula je offline (nepripojený) dudula

    dudula
    ego.mc Pozri príspevok
    Technicky: Dáte v programe úhradu vo výške záväzku a potom v PD túto úhradu navýšite 0,50.
    Aha, no to skúsim... dúfam, že to nie je problém, lebo aj ked ide o blbých 50 halierov, tak v PD to mám ako oprávnený výdaj, ale v podstate na to nemám žiadny dokla, lebo faktúra znie len na sumu 7000. Už moc premýšlam viem, ale teoreticky mám pravdu nie?

    halierové vyrovnanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.