Zavrieť

Porady

Cudzie auto v podnikaní???

Ahojte,zaujíma ma,či môže živnostník používať auto rodinného príslušníka na podnikanie???Ak áno,ako má postupovať???? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Mal by urobit riadnu zmluvu o prenájme automobilu so vsetkym, co k tomu patri, resp. kto znása opravy atd. Potom si moze uctovat PHM, ale nie pausálne. Poistné platí Prenajímatel.

    Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

    Michelle22
    V podstate ide o to,že to auto chce kúpiť živnostník,ale ako to je teraz v móde,chce aj využiť "srotovné" a tak to auto kúpi jeho otec,ktorý vlastní staré auto.Vraj aj bude zapísaný v tech.preukaze,aj keď neviem ako sa to dá urobiť.Môže mu otec to auto predať alebo spíšu zmluvy o prenájme,a by mal zaplatiť cestnú daň?Ak podpíšu zmluvu do výdavkov si môže dať, PHM,opravy auta a pod.???

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Neviem či je niekde spomenuté, že ak niekto kúpi auto a využije pritom "šrotovné" či ho musí nejaký čas vlastniť, podľa mňa to nie je podmienka, čiže myslím že by mu otec to auto predať mohol.

    Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

    Michelle22
    V prípade,že by to auto nemohol od otca kúpiť...urobí sa zmluva o prenájme....do výdavkov si môže dať opravy auta,poistenie,PHM,mesačný prenájom. Nezabudla som na nič???? Vopred ďakujem )

    Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

    Michelle22
    Michelle22 Pozri príspevok
    V prípade,že by to auto nemohol od otca kúpiť...urobí sa zmluva o prenájme....do výdavkov si môže dať opravy auta,poistenie,PHM,mesačný prenájom. Nezabudla som na nič???? Vopred ďakujem )
    Naozaj mi nikto nevie poradiť???

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Záleží na tom aká by tam bola zmluva, my máme auto v prenájme, do nákladov ide PHM aj opravy, ale napr. poistky platí majiteľ a samozrejme asi treba rátať s tým, že otec by musel tieto príjmy priznávať
    Naša firma nemá služobné auto, ale využíva súkromné (kohokoľvek) na služobné účely, účtujeme o náhradách ako pri súkromnom aute a firma zaplatí cestnú daň za mesiace, v ktorých toto auto bolo použité na služobné účely. Audítor nám to odobril.

    Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

    Michelle22
    A môže si uplatniť cestovné náhrady,ak nie je vlastníkom auto alebo bude napr. držiteľom?

    Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

    Michelle22
    Michelle22 Pozri príspevok
    A môže si uplatniť cestovné náhrady,ak nie je vlastníkom auto alebo bude napr. držiteľom?
    Prosíííííím poraďte mi.......môže si uplatniť 5,5 x koeficient? Ak nemá koeficient??? Prosíííím je to súrne.....ďakujem

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ak nie je vlastníkom tak ubehnuté km x norma spotreby x cena PHL.
    5,50 NIE. Ak nemá koeficient - tomu nerozumiem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.