Zavrieť

Porady

Odpis pohladavky a DPH z nej v JU

Dobry den
Viete mi poradit ako presne mam zauctovat odpis pohladavky a DPH z nej ? Uctovanie v JU.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kremnicka je offline (nepripojený) Kremnicka

    Kremnicka
    Ďakujem. Toto mám naštudované, ale akosi mi uniká, čo s DPH.
    Faktúru vystavil platiteľ DPH, nakoľko ju odberateľ v terníne neuhradil, právna firma začala vymáhať pohľadávku aj cez exekútora, ale teraz 10.2.09 prišlo od právnej firmy vyrozumenie o ukončení pohľadávky pre nesolventnosť dlžníka- s poučením, že pohľadávku môžeme vyradiť z účtovníctva. Správa je vystavená 19.8.2008 - prišla teraz - DPFO 2008 je podané..... a priložená bola faktúra za služby exekútora.

    Nerozumiem však postupu - na základe ID zaúčtujem POZD - úhradu pohľadávky??? alebo iba zápisom v knihe pohľadávok dám poznámku o rozhodnutí súdu????
    A následne interným dokladom VOZD pohľadávku s rozpisom DPH a zapísať aj do DPH kvôli vratke odvedenej DPH, alebo celú pohľadávku včítane DPH do VOZD???? Čítam a stále nemám jasno. Ďakujem

    Odpis pohladavky a DPH z nej v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.