Zavrieť

Porady

Bankrot podniku/prava zamestnanca ?

Ahojte.
Som sofer kamionu,bol som doma 1 mesiac kvoli nedostatku prace,zavolal som dispecerovi a on mi vravel ze firma skrachovala,dohodli sme sa ze mi poslu vypoved v ktorej bude vsetko napisane o skrachovani podniku ... dostal som taku vypoved,ako keby som ju podaval ja a nie firma(podla paragrafu 60 zp bez udania dovodu) a o krachu tam nebolo nic pisane ...
Pri skrachovami firmy ma zamestnanec pravo na odstupne ?
Mam podpisat takuto vypoved,alebo poradte co by bolo najlepsie ?.?

Za Vase odpovede dakujem !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mihaly Pozri príspevok
    Ahojte.
    Som sofer kamionu,bol som doma 1 mesiac kvoli nedostatku prace,zavolal som dispecerovi a on mi vravel ze firma skrachovala,dohodli sme sa ze mi poslu vypoved v ktorej bude vsetko napisane o skrachovani podniku ... dostal som taku vypoved,ako keby som ju podaval ja a nie firma(podla paragrafu 60 zp bez udania dovodu) a o krachu tam nebolo nic pisane ...
    Pri skrachovami firmy ma zamestnanec pravo na odstupne ?
    Mam podpisat takuto vypoved,alebo poradte co by bolo najlepsie ?.?

    Za Vase odpovede dakujem !
    § 60 nie je výpoveď od zamestnávateľa, ale skončenie PP dohodou. V prípade, že dohodu podpíšeš, nebudeš mať nárok na odstupné.

    Mihaly je offline (nepripojený) Mihaly

    Mihaly
    Dakujem za rychlu odpoved ... a co by som mal spravit ? ... inac mi este hovorili ze zalozia novu firmu a tam ma zamestnaju,no ale v dnesnej dobe sa moc neda verit takymto slubom...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mihaly Pozri príspevok
    Dakujem za rychlu odpoved ... a co by som mal spravit ? ... inac mi este hovorili ze zalozia novu firmu a tam ma zamestnaju,no ale v dnesnej dobe sa moc neda verit takymto slubom...
    Zatiaľ nič, dohodu nepodpisuj tak, ako som už napísala. Kedže dohodu nepodpíšeš, ostávaš zamestnancom naďalej.

    Mihaly je offline (nepripojený) Mihaly

    Mihaly
    Dobre,este raz dakujem za radu ... este sa ozvem ako to brebehlo.

    Jaj a este v dohode je aj datum: Pracovny pomer pracovnika konci dna 28.2.2009

    Mihaly je offline (nepripojený) Mihaly

    Mihaly
    Dnes mi dosli dalsie papiere ... este v minulom roku v septembri som utrpel uraz.Som zavolal dispecerovi a ho opytal ci mi uznaju vo firme uraz ako pracovny ... on na to ze pravdaze,bez problemov to mozem nahlasit u lekara ze to bol pracovny uraz ... a teraz v papieroch stoji :

    ,,Stanovisko k Vasmu urazu zo septembra 2008.V uvedenom oznameni zodpovedny zamestnavatel neuznal uraz za pracovny uraz,nakolko sa stal v case prestavky na odpocinok a nie pri vykone prace.

    Na zaklade doterajsieho vysetrovania nebolo preukazane, ze sa jedna o pracovny uraz v zmysle par. 8 zakona Narodnej rady Slovenskej republiky c. 461/2003 Z.z. ... ''

    Hm ... teraz uz im ani to neverim ze firma skrachovala,mozno ze im zobrali zopar kamionov ktore mali na leasing a teraz musia prepustit soferov,aby ani odstupne neplatili ... soferom nahovoria krach a maju po problemoch .
    Skoda ze ani na jedneho sofera nemam kontak ... firma je v rakusku(cca350 km) ... inac je to slovenska firma.

    Da sa zistit ci ten krach je naozajstny ?

    Bankrot podniku/prava zamestnanca ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.