Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel účtovanie

Dobrý večer, viem síce, že je tu toho veľa hlavne v rámci jednej témy , čítam už asi hodinu ale ešte som sa k odpovedi na moju otázku nedostala.
Daň z MV za rok 2008 zaplatená v roku 2009, účtujem do VOZD - prevádzková réžia až v roku 2009. Keďže daňové priznanie podávam až v roku 2009, vznika mi záväzok ešte k 31.12. 2008, alebo je to až záväzok roku 2009.
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erpanet je offline (nepripojený) erpanet

    erpanet
    Dobrý deň, chcem sa spýtať, prevzala som JÚ po inej účtovníčke, v JÚ som ale začiatočník, tak sa moc ešte neviem obracať. Našla som však jednu nezrovnalosť - daň z MV r.2010, ktorá bola zaplatená v r.2011 nebola zaevidovaná v záväzkoch r.2010. Môžem ju dať do r.2011 do záväzkov alebo ako postupovať? Poprípade treba opraviť výkazy (to sa mi zdá zbytočné)? Poprípade to nechať tak a tváriť sa, že som to nenašla? Vopred ďakujem za odpoveď....

    expotech je offline (nepripojený) expotech

    expotech
    Ak bola daň uhradená v r.2011, tak by som to už neriešila. Iné by bolo, ak by tento záväzok prechádzal aj do roku 2012 - výkaz by som spätne neopravovala, ale v nových by som za aktuálne účtovné obdobie uviedla správnu výšku záväzkov.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Postupovali ste správne. Aj stará účtovníčka.
    Záväzok DMV patrí do toho roku, v ktorom sa podáva priznanie, t.j. DMV za rok 2010 je záväzkom roku 2011.
    Iné by bolo, ak by sa platili preddavky. Tie by boli záväzkami roku 2010.

    Daň z motorových vozidiel účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.