Zavrieť

Porady

predaj fotografií

chcem predávať fotografie - kúpim papiere (rôzne formáty - A4, A3 - a rôzny počet v balení), atramenty (1 sada = 10 rôznych atramentov) a rámčeky. fotku vytlačím, zarámujem a chcem predať. ako mám nákup materiálu účtovať na vstupe a ako to mám predať - tovar alebo materiál
som absolútny začiatočník, chcem si na toto urobiť živnosť a chcem účtovať sám v JU
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Romann69 Pozri príspevok
    chcem predávať fotografie - kúpim papiere (rôzne formáty - A4, A3 - a rôzny počet v balení), atramenty (1 sada = 10 rôznych atramentov) a rámčeky. fotku vytlačím, zarámujem a chcem predať. ako mám nákup materiálu účtovať na vstupe a ako to mám predať - tovar alebo materiál
    som absolútny začiatočník, chcem si na toto urobiť živnosť a chcem účtovať sám v JU
    Hrubo vyznačené zaúčtuješ ako materiál a zaeviduješ ako príjem v skladovej evidencii - na skladových kartách, použitý materiál vydáš zo skladu a hotový produkt zaúčtuješ ako predaj vlastných výrobkov.

    Romann69 je offline (nepripojený) Romann69

    Romann69
    OK ďakujem. No ešte ma zaujíma ten odpis zo skladu. Na jednu fotku odpíšem 1 ks paier, 1 ks rámček a časť atramentu. Ako odpíšem ten atrament? - budem ho odpisovať len pri každej napr. piatej faktúre. Tých atramentov je predsa menej ako fotiek.
    Ak to bude takto, tak ešte sa chcem opýtať - celú výdajku musím urobiť v cene celej faktúry? Čiže ak predám fotky na jednej faktúre za 50€, musím urobiť aj výdajku v tej hodnote? A bude jedno v akých jednotkových cenách predám jednotlivé položky zo skladu (samozrejme nie pod nákupnú cenu)? Takže vo výdajke, kde budem odpisovať okrem papiera a a rámčeka aj atrament bude predajná cena za papier a rámček iná ako na výdajke kde odpíšem len papier a rámček?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Romann69 Pozri príspevok
    OK ďakujem. No ešte ma zaujíma ten odpis zo skladu. Na jednu fotku odpíšem 1 ks paier, 1 ks rámček a časť atramentu. Ako odpíšem ten atrament? - budem ho odpisovať len pri každej napr. piatej faktúre. Tých atramentov je predsa menej ako fotiek.
    Ak to bude takto, tak ešte sa chcem opýtať - celú výdajku musím urobiť v cene celej faktúry? Čiže ak predám fotky na jednej faktúre za 50€, musím urobiť aj výdajku v tej hodnote? A bude jedno v akých jednotkových cenách predám jednotlivé položky zo skladu (samozrejme nie pod nákupnú cenu)? Takže vo výdajke, kde budem odpisovať okrem papiera a a rámčeka aj atrament bude predajná cena za papier a rámček iná ako na výdajke kde odpíšem len papier a rámček?
    Atrament daj ako výdaj do skladu, keď ho spotrebuješ.
    Výdajka nie je v cene vydanej faktúry, je výdajom v nákupnej cene. Vo vydanej faktúre máš zohľadnenú aj cenu svojej práce-fotografiu, ktorej je súčasťou aj rámček, atrament a iné. Ak ti to nesúri, vrátim sa k tomu po 31. 3. Niekde som tu vysvetľovala podobný príklad.

    miso3105 je offline (nepripojený) miso3105

    miso3105
    isiel by som fotit akty,,mal by som aj krasnu babu myslite ze by to niekto kupil? kontakt na FB :Znama Firma ,,negativova foto dik,,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.