Zavrieť

Porady

Súvaha kontrola nesedí

Ahojte poradáci chcela by som Vás poprosiť o pomoc - nesedí mi súvaha presne o sumu, ktorú mám na účte 399 - v Pohode / mali sme FA kde sme museli odviesť DPH na základe FA ale nemohli sme ju uplatniť na vstupe tak v Inter. dokladoch mi to program zaúčtoval presne na účet 399 ale ten má zostatok 54 tisíc a peresne o tolko mi nesedí súvaha. Neviete mi pomôcť potrebujem ten stav dať preč mám zvlásť účty DPH, ktoré mi sedia na halier - neviem si rady. Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    leníča je offline (nepripojený) leníča

    leníča
    399 - je len zúčtovací účet a nemal by mať zostatok na konci roka. Prečo ste si nemohli tú DPH odpočítať?

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Bola to FA za ojazdené auto z Nemecka na firmu a DPH - nadobudnutie tovaru pri ktorom daň platí príjemca ale viem, že sme to vtedy riešili tu na porade, že nemůžem odčíta daň. Idem ten príspevok aj pohladať.Vtedy sme to peberali a Janka Acsová je super v tomto smere aj Marína mi radili, že toto auto nebolo určené na ďalší predaj - jednalo sa o nadobudnutie tovaru na Slovesnku so vznikom daň. povinnosti bez práva na odpočítanie dane.
    Naposledy upravil Monika C. : 24.03.09 at 07:46

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Neviem si s tým radu - normálne samozdanenie mi urobí dobre vynuluje mi stav ale ten nie ostáva mi tam .

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Ak ste nemali nárok na DPH na vstupe, tak musíš DPH zaúčtovať do nákladov ID - 548/399.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    ja účtujem v JÚ, ale tiež mám také vedomosti, keď si nemôžeš uplatniť DPH, aj keď ide o PÚ, tak ide do nákladov - výdavkov.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Vám všetkým za pomoc pomohli ste mi veľmi ešte raz dík

    Súvaha kontrola nesedí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.