Zavrieť

Porady

skuseny pravnik

Dobry den poradaci,hladam skuseneho pravnika v obcianskom a obchodnom prave.Najlepsie keby bol z Nitry.Skuste vyjadrit svoje skusenosti s pravnikom.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aequitas je offline (nepripojený) Aequitas

    Aequitas
    A aký máš problém? Nie som síce z Nitry, som z BA, ale skúsenosti s uvedenými odvetviami mám...

    airplane je offline (nepripojený) airplane

    airplane
    tak napriklad by som potreboval poradit: v priestupkovom konani /obcianskopravne/prislo vinou policie k poruseniu zakona. zisila to po preskumani prokuratura. ako postupovat pri nahrade skody sposobenej nespravnym postupom policie? ktory zakon to riesi? na koho sa obratit, na ministerstvo vnutra so ziadostou o nahradu skody? aku priblizne ziadat sumu, aby to bolo akceptovatelne? a ako vlastne dokazovat, ze nespravnym postupom policie mi vznikla skoda? /napriklad moralna, dusevna...vazne/ dakujem

    azte1 je offline (nepripojený) azte1

    azte1
    Aequitas Pozri príspevok
    A aký máš problém? Nie som síce z Nitry, som z BA, ale skúsenosti s uvedenými odvetviami mám...
    Jednalo by sa o vypracovanie zmluv 1:dohoda o riadeni sa obchodnym zakonnikom,2:zmluva o kupe prenajatej veci na nehnutelnost,3: najomna zmluva.jedna sa o zosuladenie zmluv ohladom predaja bytu obcan vs.obcan na zaklade zmluvy c.2.Podrobnosti cez mail:azte1@azet.sk

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    airplane Pozri príspevok
    tak napriklad by som potreboval poradit: v priestupkovom konani /obcianskopravne/prislo vinou policie k poruseniu zakona. zisila to po preskumani prokuratura. ako postupovat pri nahrade skody sposobenej nespravnym postupom policie? ktory zakon to riesi? na koho sa obratit, na ministerstvo vnutra so ziadostou o nahradu skody? aku priblizne ziadat sumu, aby to bolo akceptovatelne? a ako vlastne dokazovat, ze nespravnym postupom policie mi vznikla skoda? /napriklad moralna, dusevna...vazne/ dakujem
    V Tvojom prípade je najlepšia rada taká, ako bol názov jedného celkom vydareného talianskeho filmu: „Vyšetrovanie skončilo..., zabudnite!“

    Škodu morálnu, duševnú a pod., nepreukážeš, súdiac podľa toho, ako sa pýtaš a na čo sa pýtaš. Takáto škoda sa dokazuje veľmi ťažko. Ale kvôli svojmu uspokojeniu môžeš zájsť za právnikom. Možno tá „škoda“ bude ešte o niečo vyššia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.