Zavrieť

Porady

314 - poskytnutý preddavok v r.2007 faktúry neprišli

V roku 2007 bol poskytnutý preddavok, faktúry však stále neprišli. Neviem čo s tým. Nechať visieť na 314, alebo nejako vyčistiť? Poraďte prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

    Lubica H
    a tovar alebo služba, za ktorú ste platili preddavok prišli? ak áno, tak urgovať faktúru, ak nie, pýtať preddavok naspäť.

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    zpaul Pozri príspevok
    V roku 2007 bol poskytnutý preddavok, faktúry však stále neprišli. Neviem čo s tým. Nechať visieť na 314, alebo nejako vyčistiť? Poraďte prosím.
    Skús si to preveriť s dodávateľom telefonicky, či to i oni tak eviduju alebo či ti nahodou nechyba faktura.
    Ja som to mala takisto, ale uz za rok 2007 som im poslala inventarizaciu, kt.mi odsúhlasilil. Takisto za rok 2008. A zálohu nám v tomto roku vrátia (po urgovaní).

    zpaul je offline (nepripojený) zpaul

    zpaul
    Bolo to za literatúru, preddavky za zbierku zákonov. Boli tri navýšenia, tretie mi prišla faktúra, dve pred ňou nie. No a čo ak sa tie fa stratili? Už nestíham tam posielať odsúhlasovanie pohľadávok. Chcela som to vyčistiť aby bol rok 2009 začatý ok.

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    zpaul Pozri príspevok
    Bolo to za literatúru, preddavky za zbierku zákonov. Boli tri navýšenia, tretie mi prišla faktúra, dve pred ňou nie. No a čo ak sa tie fa stratili? Už nestíham tam posielať odsúhlasovanie pohľadávok. Chcela som to vyčistiť aby bol rok 2009 začatý ok.
    Vacsinou s literaturou posielaju aj fakturu (byva to v tom vlozena).
    Ale ak je to nevyznamna polozka, dat to do nakladov-pripocitatelna polozka (cize nedanove N), plus napisat, preco to tak riesis (aby si po niekolkych rokoch vedela pred kontrolou obhajit)
    Ale skor by som sa snazila ziskat doklad.

    zpaul je offline (nepripojený) zpaul

    zpaul
    No najskôr tam zavolám zajtra. Viem že niektoré fa chodia s knihami a príručkami. Ale tieto chodili vždy zvlášť, lebo si odkladám aj obálky s fa. Však aj z decembra som ledva vydriapala vo februári faktúru. Asi v tom majú taký poriadok ako my . Tiež som rozmýšľala nad tou pripočitateľnou. Pre nás to nie je významná suma. Ale keby ste videli môj soft... Našťastie začínam v novom preto tie čistky, tak sa už normálne teším.

    Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

    Lubica H
    jaaaj... odborná literatúra... toto poznám. tiež mi chýbavali počas roka vyučtovacie faktúry. Z vydavateľstva tvrdili, že ich poslali spolu s literatúrou. Na prevádzke tvrdili, že nič nemali. A teraz kde je pravda. Normálne som si vyžiadala kópiu faktúry. Zo dva razy poslali, tretí raz sa vyhrážali, že si to spoplatnia. Aj mne ešte chýba jedna vyučtovacia - dvakrát som si ju žiadala, dvakrát tvrdili, že ju poslali, tak je suma momentálne na 314.

    314 - poskytnutý preddavok v r.2007 faktúry neprišli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.