Zavrieť

Porady

daňový bonus

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Ahojte poraďáci! Prosím Vás, z daňového úradu nám poukázali sumu, daňový bonus na vyživované dieťa, ktorý bol predtým vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa. Ako to mám zaúčtovať, do ktorej kolonky v PD?
Usporiadat
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

do kolónky mzdy, ale so znamienkom mínus
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Ďakujem!
0 0
danka101 danka101

danka101 je offline (nepripojený) danka101

Mozte mi prosim poradit, ci má nárok na daňový bonus podnikateľ na svoje dieťa za rok 2008 ak dieťa prestalo chodiť do školy teraz od januára /svojvoľne/ a k daňovému priznaniu je potrebné doložiť aj potvrdenie o návšteve školy v šk. roku 2008/2009.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

danka101 Pozri príspevok
Mozte mi prosim poradit, ci má nárok na daňový bonus podnikateľ na svoje dieťa za rok 2008 ak dieťa prestalo chodiť do školy teraz od januára /svojvoľne/ a k daňovému priznaniu je potrebné doložiť aj potvrdenie o návšteve školy v šk. roku 2008/2009.
uveď prosím vek dieťaťa. Ak v r.2008 školu riadne navštevovalo, nech prinesie zo školy potvrdenie, kedy štúdium prerušilo, resp.ukončilo. Podľa toho sa rozhodneš, za kolko mesiacov mu uplatniš DB.
0 0
danka101 danka101

danka101 je offline (nepripojený) danka101

Dieťa je ročník 1992 a školu prerušilo teraz v januári 2009
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

danka101 Pozri príspevok
Dieťa je ročník 1992 a školu prerušilo teraz v januári 2009
Ide už o dieťa po skončení povinnej dochádzky, ak máš doklad zo školy, že štúdium prerušilo v januári 2009, za rok 2008 môžeš uplatniť DB. Vyžiadaj si ešte potvrdenie z UPSVaR o výplate prídavku na dieťa.
0 0
danka101 danka101

danka101 je offline (nepripojený) danka101

Ďakujem
0 0
Evinka73 Evinka73

Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

zaciatocnik - úctovnik
Prosím o radu. Ak zamestnanec pracoval 4 mesiace a jeho čiastkový základ dane je 98000 a potom je nezamestnaný a nakoniec 1 mesiac bol SZČO. Mal vyplatený DB na jedno dieťa vo výške 2200,-- Sk . Má nárok na celú sumu DB, keď bol zamestnaný len 4 mesiace , alebo len za tie 4 mesiace kedy pracoval? Sumu vyplateného DB uvádzam v DP v riadku 92 a riadku 94. /FO typ B. Je to správne? A ešte jeho daň ktorú odviedol a zrazil zamestnávateľ za 4 mesiace tak bude preplatkom? Príjmy z podnikanie nemal.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Evinka73 Pozri príspevok
Prosím o radu. Ak zamestnanec pracoval 4 mesiace a jeho čiastkový základ dane je 98000 a potom je nezamestnaný a nakoniec 1 mesiac bol SZČO. Mal vyplatený DB na jedno dieťa vo výške 2200,-- Sk . Má nárok na celú sumu DB, keď bol zamestnaný len 4 mesiace , alebo len za tie 4 mesiace kedy pracoval? Sumu vyplateného DB uvádzam v DP v riadku 92 a riadku 94. /FO typ B. Je to správne? A ešte jeho daň ktorú odviedol a zrazil zamestnávateľ za 4 mesiace tak bude preplatkom? Príjmy z podnikanie nemal.
- má nárok na celú sumu bonusu, pretože za rok 2008 dosiahol vyšší príjem ako 6-násobok minimálnej mzdy
- do riadku 92 uvedieš nárok na ročný bonus 6822, riadok 94 = 2200,
riadok 96 = 4602.
celá zrazená daň sa mu vráti, treba vypísať aj oddiel XIV a XV. Prikladá rodný list dieťaťa, prípadne potvrdenie o návšteve školy + potvrdenie zamestnávateľa.
0 0
Evinka73 Evinka73

Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

zaciatocnik - úctovnik
Vďaka, ale ešte sa chcem spýtať, či nemusí byť splnená podmienka, že musí vykázať z podnikania kladný výsledok?. On mal 0. Ak je to tak ako píšeš, tak by mu ešte aj doplácali sumu 4602 DB?
Vďaka za ochotu.
0 0
Evinka73 Evinka73

Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

zaciatocnik - úctovnik
Vďaka za odpoveď. Chcem sa spýtať či nemusí mať z podnikania kladný výsledok? On ma totiž nulu. Môže aj tak uplatniť celú čiastku ročnú? Syn mu študuje na vysokej škole a je ročník 1985.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Evinka73 Pozri príspevok
Vďaka za odpoveď. Chcem sa spýtať či nemusí mať z podnikania kladný výsledok? On ma totiž nulu. Môže aj tak uplatniť celú čiastku ročnú? Syn mu študuje na vysokej škole a je ročník 1985.
Musí mať kladný základ dane na r. 42 DP typu B.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Musí mať zdanit. príjmy podľa §6 aspoň vo výške 6-násobku minim. mzdy a vykázať základ dane.
Tvoj prípad to nie je ,takže nemá nárok na DB. (pokiaľ nemal príjem zo záv. činnosti tiež vo výške 6 nás. mimin.mzdy)
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Andyke Pozri príspevok
Musí mať zdanit. príjmy podľa §6 aspoň vo výške 6-násobku minim. mzdy a vykázať základ dane.
Tvoj prípad to nie je ,takže nemá nárok na DB. (pokiaľ nemal príjem zo záv. činnosti tiež vo výške 6 nás. mimin.mzdy)
Andyke, v pôvodnej otázke č. 9 Evinka uvádza, že mal zo zamestnania príjem 98000.- Sk, takže podmienku na celoročný bonus má splnenú. Aj keby mal z podnikania stratu, už je to jedno, lebo splnil podmienku príjmu podľa § 5.
Iné by to bolo, keby mal len príjem z podnikania a ten by bol 0, ale otázka znela inak a preto oprav svoju odpoveď, lebo nie je pravdivá k pôvodnej otázke.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

veronikasad Pozri príspevok
Musí mať kladný základ dane na r. 42 DP typu B.
Veronika, pôvodná otázka znela, že zo závislej činnosti má 98000. Evinke nestačila moja odpoveď, tak ju potom rozdelila a tým si sama vyprovokovala tieto odpovede. Takže tiež nesúhlasím s touto odpoveďou, stačí ak má minimálne 48600 na riadku 33.
Naposledy upravil abel : 25.03.09 at 07:32 Dôvod: doplnenie odpovede
0 0
Evinka73 Evinka73

Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

zaciatocnik - úctovnik
Ďakujem veľmi pekne, už som pochopila, a prepáčte, že som svojimi otázkami vyprovokovala "zvadu". Ešte raz vďaka, že ste sa venovali mojej otázke. S PORADOU je život krajší. Vďaka, že si....
0 0
Alča Alča

Alča je offline (nepripojený) Alča

Prosím vás, vedel by mi niekto poradiť, ako je to s daňovým bonusom v prípade, že študentka VŠ z dôvodu prerušenia jedného ročníka má predľžené štúdium o jeden rok. Rodinné prídavky z tohto dôvodu zastavili. Platí obdobný postup aj s daňovým bonusom? Ďakujem.
0 0
kaspi71 kaspi71

kaspi71 je offline (nepripojený) kaspi71

:-)))))
Dobrý večer. Vie mi niekto odpovedať? Manžel aj ja sme SZČO, obidvaja spĺňame podmienky na uplatnenie DB. Máme dve deti. Môžem si ja uplatniť DB na jedno dieťa a manžel na druhé? Alebo pol roka ja na obidve a druhý polrok manžel na obidve? Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kaspi71 Pozri príspevok
Dobrý večer. Vie mi niekto odpovedať? Manžel aj ja sme SZČO, obidvaja spĺňame podmienky na uplatnenie DB. Máme dve deti. Môžem si ja uplatniť DB na jedno dieťa a manžel na druhé? Alebo pol roka ja na obidve a druhý polrok manžel na obidve? Ďakujem.
deliť deti si nemôžete, obdobie poberania ano, ale mate na to dôvod ? Veď tie príjmy idú do jednej kasy ...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ak sú obaja iba SZČO, nevidím ale logiku uplatňovania "v polrokoch ".
0 0
Načítať ďalšie