Zavrieť

Porady

mykoplazmy

Zdravim,
velmi by ma zaujimalo aka je to choroba Mycoplasma pneumonia. Na internete som o nej nasla velmi protichodne clanky. Niektore tvrdia, ze sa to lieci niekolko tyzdnov, dalsie, ze az rokov a dokonca som nasla aj take, ktore tvrdia ze po dvoch tyzdnoch je vsetko Ok. Ak je tu nejaky lekar mozno mu pomozu vysledky: IgG pozitivne, IgM pozit a IgA pozit.
Dakujem za odpoved!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    suziW je offline (nepripojený) suziW

    suziW
    Mycoplasma pneumoniae nie je choroba, ale baktéria, ktorá spôsobuje respiračné ochorenia. Keďže je rezistentná na niektoré antibiotiká/PNC,cefalosporíny/, nie je také jednoduché sa jej zbaviť. Lieči sa makrolidovými ATB a svoju úlohu zohráva aj imunitný systém. Tie labor. výsledky sú pozitívne protilátky, ktoré svedčia o jej prítomnosti.

    Edea je offline (nepripojený) Edea

    Edea
    Myslite, ze sa jej clovek zbavi vdaka krabicke clarythromycinu ? Moze to "sadnut" na srdce? Ako nenakazit druhych? Alebo to nie je take infekcne?

    suziW je offline (nepripojený) suziW

    suziW
    Clarythromicin je je makrolid.ATB, takže OK. Či stačí krabička,
    netuším. Možno si poradí s akútnym ochorením a baktéria ostane.
    Treba neskôr znova odbery. Čo sa týka zápal.zmien na srdci,je tam zriedkavá možnosť, ale určite sú baktérie /bežné/,ktoré sú
    v tomto smere invazívnejšie. Prenos - kvapôčková nákaza,čiže ako množstvo ďalších respirač. ochorení.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Tiež sme mali v rodine to potešenie, kedže mykoplazme sa darí v komunitách. Klinické príznaky ochorenia všetkých členov sú už síce fuč, ale hladiny mykoplazmy u jedného člena rodiny sú stále enormne vysoké. Máte s tým niekto skúsenosti, resp. podarilo sa niekomu tejto pliagy zbaviť?

    Kaja24 je offline (nepripojený) Kaja24

    Kaja24
    Ahojte, no ja s plucnou mykoplazmozou bujujem uz vyse roka. Odkedy mi bola zistena som vybrala uz hadam 12 balikov ATB. Samozrejme bezvysledne. Zakazdym su vysledky pozit. Fakt ma uz nebavi napchavat sa atb a to vsetko bezvysledne. Okrem toho planujeme babatko, a myslim si, ze pri mojom zdravotnom stave to nie je vhodne. Ale uz sa liecim rok, a stale ziadne vysledky. Tak nerozumiem. Pritom nemam ziadne potiaze, ani kasel, ani zhorsene dychanie. Dokonca som kvoli tomuto problemu prestala fajcit. Vysledky sa vsak stale nedostavuju. Uz som velmi zufala .
    Ma niekto nejaku radu, okrem dopovania sa atb? Uz fakt nesuhlasim, aby mi doktor predpisal dalsie atb.
    Díík za odpoved

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.