Zavrieť

Porady

Súkromné účty v podnikaní

Dobrý deň, živnostník má 2 súkromné účty. Jeden z nich má síce celý rok, ale má tam iba 2 operácie týkajuce sa živnosti a to, nechal si tam zaslat príspevok z UPSVaR a vybral ich. Chcem sa spýtat či musím tento učet cely zaučtovat tz.cely rok alebo sa to da nejako inak urobit, že by tam už potom nefiguroval...

A ešte 1 otázka: živnost má od 4.2.2008, mám dat začiatočný zostatok 4.2. alebo začiatok mesiaca???

Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    začiatočný zostatok?...začínaš všetky operácie účtovať od 4.2.
    k účtu ...vyrieš to pokladňou alebo interným dokladom..a prilož k výpisy z účtu
    Momentálne som na RD. Kováčová.D
    Moc som to nepochopila, ako to mám vyriešit cez pokladnu alebo ID...stav je takýto.

    11.2. vklad pri otvorení učtu ...
    28.2. dotácia z ÚP...

    medzitým len pripísane uroky, dan...
    a 11.7. ma výber z účtu - tá dotácia a pokr. zase len poplatky za vedenie učtu atd.

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    ten súkromný účet je firemný?
    Ak je súkromný a ním bude ... tak
    28.2. vklad do pokladne - dotácia
    priložený výpis
    ...alebo môžeš viesť, celý účet ako firemný, ale nechceš aby do budúcna tak bolo...
    Momentálne som na RD. Kováčová.D
    ja by som ho potom už nechcela evidovat. Takže stači ak zaúčtujem 28.2. tu sumu do pokladne ako príjem ovlp. ZD a priložím len tu 1str.vypisu? potom sa už tým účtom nemusím vôbec zaoberat?

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    nemusis sa s tým účtom zaoberať...
    neviem akú máš dotáciu ale ja som ju mala ako PNZD a potom cez uzavierkove operácie som si urobila POZD = VOZD - výdavky účelovo vyčerpaná dotácia
    Momentálne som na RD. Kováčová.D
    no ja som sa dočitala, že niektorí to robia ako ty a iný to daju hned do OZD, tak neviem ako to je lepšie...dotácia bola cela vyčerpana.

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    http://www.porada.sk/t106965-ako-zau...evok-z-up.html

    Podla mna takto by to malo byť...dať dotáciu do záväzkov a na konci roka, keď vieš koľko si vyčerpala, tak ju ponížiš...

    Súkromné účty v podnikaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.