Zavrieť

Porady

Vyhlásenie na zdanenie príjmov

Dobrý deň,
1.)
ja viem, že už to dávno malo byť, no chcela by som sa opýtať či za rok 2009 už mali byť podpísané nové tlačivá - vyhlásenie na zdanenie príjmov... lebo ja som dávala podpisovať do starého a tak neviem či je to chyba
2.)
časť VI. dám podpísať ak som dala potvrdenie, aj rzd a ak dáva 2 % tak to všetko zakrúžkujem a dám dátumy?
Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Ak si nemala nového zamestnanca od 01.01.2009 tak môžeš naďalej použiť pôvodné tlačivá. A na poslednej strane tak ako uvádzaš označíš doklady , ktoré si vydala zamestnancom , dopíšeš dátum a musia sa tam zamestnanci podpísať. Ak posielaš poštou uvedieš to nižšie.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    nam davali v praci podpisovat nove /vraj musia/, aj ked na starych boli este volne kolonky, menila sa na nich mena EUR.

    gven75 je offline (nepripojený) gven75

    Večne nespokojný človek :D gven75
    ešte jedna otázka:
    dôchodcovi mám dať podpísať vyhlásenie tiež? dám mu podpísať, že nenastali žiadne zmeny, to že prebral rzd a potvrdnenie a mám tam vyznačené, že je poberateľ predčasného dôchodku. Môže to tak byť?

    gven75 je offline (nepripojený) gven75

    Večne nespokojný človek :D gven75
    pomôžete?????
    halooooo
    Naposledy upravil gven75 : 25.03.09 at 09:33

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ivka70 Pozri príspevok
    nam davali v praci podpisovat nove /vraj musia/, aj ked na starych boli este volne kolonky, menila sa na nich mena EUR.
    Nie, nemusia sa nové vypisovať a podpisovať, mohli ste podpísať aj staré tlačivá. Ja som dávala podpísať staré tlačivá a kto mal vypísanú časť III. "Na zdaňovacie obdobie", tak tomu som dala vypísať a podpísať už nové tlačivo.

    s-bosorka je offline (nepripojený) s-bosorka

    s-bosorka
    Dobrý večer,
    prijala som nového klienta, ktorý zamestnáva aj jednu pracovníčku na dohodu. Zatiaľ som so mzdami veľmi nepracovala tak si trošku neviem rady s jednou vecou.
    Pracovníčka je na úrade práce a mesačne zarobí okolo 33 Eur. Od začiatku roka nemala podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov (myslím že bývalá účtovníčka na to nejak pozabudla), tak sa jej odvádzala daň z odmeny. Iného zamestnávateľa nemá a tak ma zaujíma či môže ešte podpísať vyhlásenie a hlavne s akým dátumom. Zrazenú daň jej vrátia po ročnom zúčtovaní dane?

    Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

    Ivana 1511
    Môže podpísať vyhlásenie. Pre teba bude najlepšie so súčasným dátumom a začneš jej uplatňovať od prvého vyplácania dohody od podpísania. Za minulé vyplatené dohody si toto uplatní v ročnom zučtovaní, kde jej bude daň vrátená.

    Vyhlásenie na zdanenie príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.