Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky a iný príjem

Ahojte, prosím o pomoc. Robím daňové priznanie živnostníkovi, ktorý vykonáva len zámočnícku činnosť - t.j. mal by nárok na 60% paušálne výdavky ale mal ešte jeden príjem - ide o 1008,- Sk - bola to provízia z *******u. A teraz neviem, ako to urobiť. Ak by som mu dala 60 % paušál. výdavky - zákon udáva, že príjem musí byť len z tejto remeselnej činnosti.
Čiže mi to vychádza, že by mohol mať paušál. výdavky 40 % a dať mu túto províziu do iného príjmu riadok 11 - v DP tabuľka č. 3 /príjem podľa parag. 8 zákona? / Ďakujem vopred za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kalmanka Pozri príspevok
    Ahojte, prosím o pomoc. Robím daňové priznanie živnostníkovi, ktorý vykonáva len zámočnícku činnosť - t.j. mal by nárok na 60% paušálne výdavky ale mal ešte jeden príjem - ide o 1008,- Sk - bola to provízia z *******u. A teraz neviem, ako to urobiť. Ak by som mu dala 60 % paušál. výdavky - zákon udáva, že príjem musí byť len z tejto remeselnej činnosti.
    Čiže mi to vychádza, že by mohol mať paušál. výdavky 40 % a dať mu túto províziu do iného príjmu riadok 11 - v DP tabuľka č. 3 /príjem podľa parag. 8 zákona? / Ďakujem vopred za radu
    Ak je príjem z provízie na základe zmluvy, a tuto činnosť nemá v živ.liste, zahrň ju ako príjem z § 8 - bez uplatnenia paušálnych výdavkov

    Kalmanka je offline (nepripojený) Kalmanka

    Som vydatá, 2 deti, spolu s manželom podnikáme ...viac Kalmanka
    ďakujem , ide mi aj o tie paušálne výdavky- môžem mu dať 60 % alebo 40 % ?

    Paušálne výdavky a iný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.