Zavrieť

Porady

Bankový účet v cudzej mene

Pri prepočte bankového účtu v USD použijem kurz vyhláseny ECB deň pred uskutočnenou učt. operáciou, BU z 11.2.09 použijem kurz 10.2.09?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    sans souci Pozri príspevok
    preco nie 11.2.? nema toto platit az od 1.3.2009?
    Nie, nemôžeš používať počas roka 2 rôzne oceňovacie prístupy !!!

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Vrátim sa k otázke, ktorú zadala Jarka, použijem kurz ECB z predchádzajúceho dňa ako mám napr. poplatok odúčtovaný 31.3. tak sumu v USD prepočítam kurzom ECB 30.3. ? Neporozumela som odpovediam. Ďakujem za pomoc .

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Džudi Pozri príspevok
    Vrátim sa k otázke, ktorú zadala Jarka, použijem kurz ECB z predchádzajúceho dňa ako mám napr. poplatok odúčtovaný 31.3. tak sumu v USD prepočítam kurzom ECB 30.3. ? Neporozumela som odpovediam. Ďakujem za pomoc .
    Od 1.1.2009 sa používa kurz ECB z predchádzajúceho dňa.Tak ako píšeš, ak máš poplatok odúčtovaný 31.3, tak použiješ kurz z 30.3.

    babs je offline (nepripojený) babs

    babs
    prosím vás, potrebujem poradiť ohľadne bankového účtu vedeného v HUF. Podnikateľ spravil vklad (pôžička) na novovzniknutý účet. Chcem sa spýtať, počas tých pár mesiacov, čo účet bol, som účtovala všetky položky - bankové poplatky, úroky atď, už spomínaným kurzom z predchádzajúceho dňa. Ale čo kurzové rozdiely?? Mám účtovať priebežne alebo by sa to malo robiť len na konci roka? teraz ku konci roku je účet v HUF nulový ale v EUR mi to hádže zostatok. To je ten kurzový rozdiel?
    Neviem, či rozhoduje to, že účet na ktorý odtiaľ platby odišli bol tiež HUF..
    Som z toho daka dopletená, vznikajú aj vtedy nejaké kurzové rozdiely??
    faktúra v HUF, účet v HUF, úhrada na iný účet tiež vedený v HUF.
    prosím poraďte, ako postupovať...
    ďakujem..

    Jarka je offline (nepripojený) Jarka

    Jarka
    babs Pozri príspevok
    prosím vás, potrebujem poradiť ohľadne bankového účtu vedeného v HUF. Podnikateľ spravil vklad (pôžička) na novovzniknutý účet. Chcem sa spýtať, počas tých pár mesiacov, čo účet bol, som účtovala všetky položky - bankové poplatky, úroky atď, už spomínaným kurzom z predchádzajúceho dňa. Ale čo kurzové rozdiely?? Mám účtovať priebežne alebo by sa to malo robiť len na konci roka? teraz ku konci roku je účet v HUF nulový ale v EUR mi to hádže zostatok. To je ten kurzový rozdiel?
    Neviem, či rozhoduje to, že účet na ktorý odtiaľ platby odišli bol tiež HUF..
    Som z toho daka dopletená, vznikajú aj vtedy nejaké kurzové rozdiely??
    faktúra v HUF, účet v HUF, úhrada na iný účet tiež vedený v HUF.
    prosím poraďte, ako postupovať...
    ďakujem..
    Zostatok v cudzej mene na bank. učte sa prepočita kurzom v deň učt. závierky. Na bankovom učte v cudzej mene vznika kurzovy rozdiel , učtuje sa k dňu učtovnej zavierky t.j. 31.12. /563.AU/221 al. 221/663.AU/.

    babs je offline (nepripojený) babs

    babs
    a keď na bankovom účte nemám žiadny zostatok v HUF??
    akurat tam mám eurový zostatok - mám to brať tak,že to je ten kurzový rozdiel, ktorý tam vznikol počas účtovania a ten zúčtovať??
    a vznikajú kurzové rozdiely aj vtedy ak faktúra aj úhrada su v jednej mene??

    Jarka je offline (nepripojený) Jarka

    Jarka
    Kurzovy rozdiel na ucte 221 vznikol pocas uctovania v priebehu roka a je potrebne aby aj v hlavnej knihe EUR k 31.12. bola 0 tak ako na bankovom vypise v HUF= 0. Ano kurzove rozdiely vznikaju aj ked je faktura a uhrada v tej istej mene, ale tie sa zučtovavaju oproti uctom 311,321 priebezne ked vznikne uhrada. Na bankovom ucte v cudzej mene len k 31.12.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.