Zavrieť

Porady

Pracovny uraz/VYDIERANIE !!!

16. februara som utrpela pracovny uraz a od 17.-ho som na PN.Dnes mi volal sef a povedal ze treba prerusit PN,lebo ak to neurobim tak ma vyhodia z prace.Vraj musim na par dni na dovolenku a potom sa zasa mozem dat vypisat ... ked to tak nebude,tak daju pokutu firme a potom zas firma mne(vyhadzov).Mam zlomeny prst takze sa do prace naozaj nemozem vratit.
Ak PN prerusim nebudem mat narok na bolestne,alebo preco vlastne chcu toto
Za odpovede dakujem.

__________________________________________________ _________________Hela.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alex111 je offline (nepripojený) alex111

    alex111
    netuším prečo toto chcú, ale podľa paragrafu 64 ti počas PN výpoveď dať nemôžu.

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    Mihaly Pozri príspevok
    16. februara som utrpela pracovny uraz a od 17.-ho som na PN.Dnes mi volal sef a povedal ze treba prerusit PN,lebo ak to neurobim tak ma vyhodia z prace.Vraj musim na par dni na dovolenku a potom sa zasa mozem dat vypisat ... ked to tak nebude,tak daju pokutu firme a potom zas firma mne(vyhadzov).Mam zlomeny prst takze sa do prace naozaj nemozem vratit.
    Ak PN prerusim nebudem mat narok na bolestne,alebo preco vlastne chcu toto
    Za odpovede dakujem.

    __________________________________________________ _________________Hela.
    v žiadnom prípade neprerušovať PN

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    asi sa pri PN nad urcity pocet dni ten pracovny uraz klasifikuje ak otazky alebo cosi podobne ..a maju z toho bobky.

    V ziadnom pripade neprerusuj PN.
    Pokial pracovny uraz nebol zavineny tebou, tak ti firma bude doplacat uslu mzdu pocas PN, takto by si prisla o peniaze za zvysne dni.

    Pokial sa vyhrazat neprestanu, zacni sa vyhrazat aj ty inspektoratom prace

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Ja len praktické otázky: spísal s tebou niekto záznam o úraze? ak nie chyba, ale zamestnávateľa a nie tvoja.
    Boli pri úraze svedkovia? ak hej tak opäť je to v prospech teba-aj keď predpokladám, že sa budú obávať o pracovné miesto. A ako písali predo mnou PN v žiadnom prípade na vlastnú žiadosť neprerušuj, riaď sa pokynmi lekára. A tvoju situáciu určite rieši aj teplý bonz na príslušný inšpektorát práce, lebo záznam o úraze mal byť už zaslaný do 8 dní od začatia PN.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    willma Pozri príspevok
    Ja len praktické otázky: spísal s tebou niekto záznam o úraze? ak nie chyba, ale zamestnávateľa a nie tvoja.
    Boli pri úraze svedkovia? ak hej tak opäť je to v prospech teba-aj keď predpokladám, že sa budú obávať o pracovné miesto. A ako písali predo mnou PN v žiadnom prípade na vlastnú žiadosť neprerušuj, riaď sa pokynmi lekára. A tvoju situáciu určite rieši aj teplý bonz na príslušný inšpektorát práce, lebo záznam o úraze mal byť už zaslaný do 8 dní od začatia PN.
    Pokiaľ nie je záznam o pracovnom úraze spísaný a je vyznačený na DPN,
    takúto DPN bez záznamu o pracovnom úraze nezoberie ani sociálka po 10. dni DPN.

    Pracovny uraz/VYDIERANIE !!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.