Zavrieť

Porady

Faktura z UK

Zdravim Vas vsetkych. Mam mensi problem. Rozbieham e-shop a rada by som v nom predavala oblecenie z UK, nakupujem tam uz asi pol roka a maju velmi kvalitne oblecenie, ktore sa na SK nepredava. Problem vsak je, ze predavaju iba koncovym zakaznikom a neviem sa s nimi dohodnut na tom, aby mi poslali fakturu a nie iba dodaci list. Myslite, ze by pred danovym uradom obstal iba dodak a podkladove papiere z paypalu o zaplateni tovaru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    poisonkatka Pozri príspevok
    Zdravim Vas vsetkych. Mam mensi problem. Rozbieham e-shop a rada by som v nom predavala oblecenie z UK, nakupujem tam uz asi pol roka a maju velmi kvalitne oblecenie, ktore sa na SK nepredava. Problem vsak je, ze predavaju iba koncovym zakaznikom a neviem sa s nimi dohodnut na tom, aby mi poslali fakturu a nie iba dodaci list. Myslite, ze by pred danovym uradom obstal iba dodak a podkladove papiere z paypalu o zaplateni tovaru?
    Veď im napíš seriózny list a povedz im, že máš záujem o predaj ich tovaru - dohodni si s nimi zľavu, papiere, dodacie lehoty... alebo im rovno zavolaj.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    Bastian Pozri príspevok
    Veď im napíš seriózny list a povedz im, že máš záujem o predaj ich tovaru - dohodni si s nimi zľavu, papiere, dodacie lehoty... alebo im rovno zavolaj.
    neda sa. vsak s nimi pisem uz 2 tyzdne a nic. mi napisali, ze mi nemozu dat fakturu, iba dodaci list a ze nepredavaju obchodnikom, iba individualnym zakaznikom. a ako oni nemaju tam povinnost vystavovat faktury? lebo ak nie, tak by mi mohol stacit dodaci list, ked preukazem,ze som to nakupila,zaplatila a predala.

    jozo_sk je offline (nepripojený) jozo_sk

    jozo_sk
    Bohuzial dodaci list nie je danovym dokladom.
    Na dodacom liste nemusi byt uvedena ani cena.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.