Zavrieť

Porady

Narcisy a hyacinty

Pekný neskorý večer prajem.
Potrebovala by som poradiť- kúpila som si rýchlené narcisy aj hyacintu v kvetináči. Už dávno odkvitli- asi mesiac- a teraz neviem čo s nimi- občas ich polejem.Lista im už žltnú- hyacinte som ich už odstrihla- asi 10 cm nad cibuľkou.
O narcisoch som čítala, že aj na jar sa môžu zasadiť do záhradky- tak čakám kým bude teplejšie, ale čo mám robiť s tou hyacintou fakt neviem.
Poteším sa každej rade. Aj keď máte iný názor na výsadbu narcisov na jar, nechám si poradiť, keď už sme na tej porade .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja som mala tiez taketo kvetinky, ked odkvitli, nechala som vnat a cibule v kvetinaci vyschnut, potom som ich dala na leto do chladnej pivnice a v septembri zasadila do zeme. Na dalsi rok pekne vykvitli na zahrade. A kvitnut budu snad aj tento rok, bude to uz asi piaty, odkedy som ich vysadila von. Akurat ich treba po odkvitnuti a uschnuti vnate aspon kazdy druhy rok vybrat zo zeme, preletovat v chlade a potom k jeseni zasa do zeme.

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    durisovad Pozri príspevok
    Ja som mala tiez taketo kvetinky, ked odkvitli, nechala som vnat a cibule v kvetinaci vyschnut, potom som ich dala na leto do chladnej pivnice a v septembri zasadila do zeme. Na dalsi rok pekne vykvitli na zahrade. A kvitnut budu snad aj tento rok, bude to uz asi piaty, odkedy som ich vysadila von. Akurat ich treba po odkvitnuti a uschnuti vnate aspon kazdy druhy rok vybrat zo zeme, preletovat v chlade a potom k jeseni zasa do zeme.
    ďakujem pekne. A prosím ťa netreba ich v tej pivnici v lete vôbec polievať? Môžem ich nechať v tom kvetináči,alebo ich treba vybrať z tej hliny? A aká by mala byť asi chladná ta pivnica- naša v lete nie je až taká chladná- asi 20 stupňov.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Cibule vyberam zo zeme a dam do papierovej krabice. Teplota v pivnici je zavisla od teploty vonku - ak je vonku 35 stupnov, v pivnici byva tak asi 18-20. Dolezite je to, ze v pivnici je ovela chladnejsie ako vonku. Cibule netreba polievat, lebo by mohli splesniviet. Zatial som vsetky cibule prechovala bez uhony.

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    durisovad Pozri príspevok
    Cibule vyberam zo zeme a dam do papierovej krabice. Teplota v pivnici je zavisla od teploty vonku - ak je vonku 35 stupnov, v pivnici byva tak asi 18-20. Dolezite je to, ze v pivnici je ovela chladnejsie ako vonku. Cibule netreba polievat, lebo by mohli splesniviet. Zatial som vsetky cibule prechovala bez uhony.
    Ešte raz ďakujem, urobím to tak ako píšeš.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Nemas za co dakovat, prajem ti, aby kvetinky pekne vykvitli a aby si z nich mala radost.

    pingui je offline (nepripojený) pingui

    pingui
    Pekný večer prajem,
    kúpila som si hyacintu v črepníku, mala som ju v izbe pekne mi kvitla v decembri. Po odkvitnutí som jej odstrihla stonku a listy som nechala,lebo boli stále pekne zelené a riadne vysoké. Po čase som odstrihla aj listy nejako 1cm od cibulky, cibulky som vybrala z črepníka, trochu poodstaňovala nekonečne dlhé korienky na cibuly, očistila od zeme a nechala ju na chladnom mieste. Viem, že hyacinty sú jarné kvetiny a neviem čo mám teraz robiť s tou cibulkou, ked mi kvitla už v zime, či ju možem už na jar dať znova do zeme. Som len začiatočný záhradkár a budem si vážiť každú radu.
    Dakujem

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    pingui Pozri príspevok
    Pekný večer prajem,
    kúpila som si hyacintu v črepníku, mala som ju v izbe pekne mi kvitla v decembri. Po odkvitnutí som jej odstrihla stonku a listy som nechala,lebo boli stále pekne zelené a riadne vysoké. Po čase som odstrihla aj listy nejako 1cm od cibulky, cibulky som vybrala z črepníka, trochu poodstaňovala nekonečne dlhé korienky na cibuly, očistila od zeme a nechala ju na chladnom mieste. Viem, že hyacinty sú jarné kvetiny a neviem čo mám teraz robiť s tou cibulkou, ked mi kvitla už v zime, či ju možem už na jar dať znova do zeme. Som len začiatočný záhradkár a budem si vážiť každú radu.
    Dakujem
    http://www.ireceptar.cz/zahrada/okrasna-zahrada/krasny-hyacint-pestovani-a-mnozeni-cibulek/

    http://www.poradte.cz/rostliny-a-pes...t-hyacint.html

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ja mam otazku:

    vlani som zasadila,vlastne este predvlani na jesen-narcisky.
    vlani mi kvitli krasne.
    tento rok vyhnali veeeeela listov,vysokych ale an jediny kvet.uz som ich aj skosila,lebo listy uz im aj tak odchadzali-narcisy predsa uz viac-menej odkvitli.
    mna zaujima PRECO TENTO ROK NEKVITLI?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.