Zavrieť

Porady

Zahranicna faktura

prosim vas poradte mi ako spravit,ked klient szco - platitel dph obdrzal 10.12.2008 fakturu na tovar z CR vo vyske CZK 39904 postou a tovar mu isiel na dobierku. Tovar vsak neprebral a vratil sa nazad do CR. V uctovnictve zostala nezaplatena faktura a firma z CR klientovi vravi nech si ju vyradi z uctovnictva. Ale suma z faktury isla do dph priznania za 4 Q 2008. Co s tym spravit? Ziadat ich o dobropis s datumami povodnej faktury? Robit nejake opravne danove priznanie za DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maad je offline (nepripojený) maad

    maad
    Ja by som si vyžiadala dobropis a a následne urobila zápočet faktúry s dobropisom aby mi to vypadlo z účtovníctva.Však dobropis môžu poslať aj s dátumom v roku 2009 a následne vysporiadať faktúru zápočtom Fa a dobropis.Inak bude potrebné urobiť opravné DP že by to všetko sedelo!

    Francy je offline (nepripojený) Francy

    Francy
    Dakujem. Ja som si myslela,ze dobropis musi byt presne s tymi istymi datumami a udajmi ako bola povodna faktura len je s minusovou sumou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.