Zavrieť

Porady

Začínam

Dobrý deň.
Chcel by som sa informovať ohľadom založenia živnosti. Plánujem si založiť živnosť v 08/2005 popri zamestnaní. Chcel by som vedieť či mám povinnosť o tom informovať zamestnávateľa ak sa nejedná o rovnaký popis činností ako má zamestnávateľ.
Ako to bude s daňovým priznaním - časť spracuje účtovníčka zamestnávateľa a časť spracujem ja - to čo som mal ako živnosť? Ďalej, či budú moje odvody nejako znížené keď ich už za mňa platí zamestnávateľ.
ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nataša je offline (nepripojený) Nataša

    usilovná pracovníčka Nataša
    Je tu veľmi veľa príspevkov na túto tému. Daj si hľadať a hľadaj.

    Podľa mňa zamestnávateľovi nemusíš nič oznamovať, ak nemáte podobnú činnosť a zatiaľ budeš platiť zdravotné 910,- mesačne.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Daňové priznanie budeš podávať iba jedno. Do neho zahrnieš príjmy z podnikania aj zo zamestnania. V zamestnaní nepožiadaš o ročné zúčtovanie dane a dostaneš " Potvrdenie o zdaniteľnej mzde ... ", kde sú všetky údaje, ktoré potrebuješ k daňovému priznaniu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.