Zavrieť

Porady

Evidencia DPH - faktúry od neplatcov DPH

Otázka 1:

Ak dostanem (prijmem) faktúru (za služby) od neplatiteľa DPH, zapíšem ju do evidencie záväzkov, mám ju zapísať aj do evidencie DPH s 0% DPH?
Alebo sa nezapisuje vôbec? Nemal by som tú DPH za dotyčného neplatiteľa odviesť ja?


Otázka 2:

Ako je to s dátumom prijatia faktúry? Ak teraz zaplatím DPH za prvý štvrťrok 2009, ale akákoľvek faktúra od dodávateľa mi príde až v novom štvrťroku (takže som o nej nevedel), pričom vznik daňovej povinnosti bol ešte v tom predošlom, čo s tým? Predpokladám, že pre DPH rozhoduje dátum prijatia?

Ďakujem
Naposledy upravil kinimod : 27.03.09 at 07:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    Odpoved č. 1: FA od neplatitela zapis do evidencie zavazkov a nezapisuj vobec do evidencie DPH.
    Odpoved č. 2: Ak ta FA od dodavatela prisla po termine na podanie danoveho priznania, mozes si ju dat do dalsieho stvrtroku.

    kinimod je offline (nepripojený) kinimod

    kinimod
    Ahoj, vďaka za pomoc. Vkladal som túto tému aj do kategórie "Daň z pridanej hodnoty" a čo sa týka prvej otázky, dostal som opačnú odpoveď.

    http://www.porada.sk/t108247-videnci...atcov-dph.html

    Kto má teda pravdu?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    do evidencia dokladov o DPH sa nezapisuje /

    neviem aký máš soft, ale v MRP sa v kolonke typ DPH zadá : neovplyvňuje DPH - to znamená, že sa do knihy DPH nedostane tento zápis
    Naposledy upravil hanelie : 27.03.09 at 12:57

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    detto SW ALFA fa od neplatcu automaticky dava mimo DPH a do knihy DPH nezapisuje.
    A len tak mimochodom, ako si vysvetlujes termin "DPH 0%" uvedeny v prispevku z toho linku? Ze plnenie je predmetom DPH so sadzbou 0% (???) alebo ze je predmetom DPH ale je oslobodene (???) alebo ze NIE JE PREDMETOM DPH?

    Evidencia DPH - faktúry od neplatcov DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.