Zavrieť

Porady

Kurzy, kurzy - straty a zisky

AHOJTE - KTO NESPíTE ....ak nespíte, pomôžte.

Mám účet v ČR v českých korunách. Vyberám z neho za ,, úžasný kurz,, slovenské korunky do slovenskej pokladne. Z českého účtu mi pri dennom kurze odpíše sumu 23 622,53 CZK - pri dennom NBS kurze 30 354,95 Sk.
Pričom v banke mi dali iba 30 000 ,- Sk reálne. takže účtujem 261/22100 , ale do pokladne predsa nemôžem dať 30354,95 Sk, pretože mi dali iba 30000,- Ale ak to tam nedám nesedí mi 261. Môžem do pokladne dať ako výdavkový doklad na sumu 354,95 Sk so zaúčtovaním: 563/211?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Monita Pozri príspevok
    AHOJTE - KTO NESPíTE ....ak nespíte, pomôžte.

    Mám účet v ČR v českých korunách. Vyberám z neho za ,, úžasný kurz,, slovenské korunky do slovenskej pokladne. Z českého účtu mi pri dennom kurze odpíše sumu 23 622,53 CZK - pri dennom NBS kurze 30 354,95 Sk.
    Pričom v banke mi dali iba 30 000 ,- Sk reálne. takže účtujem 261/22100 , ale do pokladne predsa nemôžem dať 30354,95 Sk, pretože mi dali iba 30000,- Ale ak to tam nedám nesedí mi 261. Môžem do pokladne dať ako výdavkový doklad na sumu 354,95 Sk so zaúčtovaním: 563/211?
    ďakujem
    V tvojom prípade by si mala použiť kurz za ktorý ti banka predala valuty a nie kurz NBS. V tom prípade budeš mať na obidvoch stranách účtu 261 sumu 30 tis. a kurzový rozdiel ti nevznikne.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Monita Pozri príspevok
    AHOJTE - KTO NESPíTE ....ak nespíte, pomôžte.

    Mám účet v ČR v českých korunách. Vyberám z neho za ,, úžasný kurz,, slovenské korunky do slovenskej pokladne. Z českého účtu mi pri dennom kurze odpíše sumu 23 622,53 CZK - pri dennom NBS kurze 30 354,95 Sk.
    Pričom v banke mi dali iba 30 000 ,- Sk reálne. takže účtujem 261/22100 , ale do pokladne predsa nemôžem dať 30354,95 Sk, pretože mi dali iba 30000,- Ale ak to tam nedám nesedí mi 261. Môžem do pokladne dať ako výdavkový doklad na sumu 354,95 Sk so zaúčtovaním: 563/211?
    ďakujem
    Vyberal si ..... už nie sú. Asi si v r. 2008

    Máš účet v CZK. (cudzia mena).
    Podľa postupov účtovania nákup a predaj cudzej meny učtujeme kurzom komerčnej banky.
    Ak z účtu CZK si vyberal SK, kupoval si Slovenské koruny.
    V tomto prípade máš použiť kurz komerčnej banky, nie NBS.
    Ak vyberáš 30.000 Sk , odpíšu Ti 23 622,53 CZ

    učuješ banka......261/221 ..........23 622,53......30.000,-
    pokladnica......... 211/261..............................30.000,-

    žiadný kurzový rozdiel nemáš.

    Monita je offline (nepripojený) Monita

    žena Monita
    A ešte jedna otázka - a keď vyberiem poľské korunky z českého v účtu V ČR? Účtujem prepočtom z českých na slovenské podľa NBS a to je môj nákup poľských????

    Monita je offline (nepripojený) Monita

    žena Monita
    A ešte jedna otázka - a keď vyberiem poľské korunky z českého v účtu V ČR? Účtujem prepočtom z českých na slovenské podľa NBS a to je môj nákup poľských????

    Kurzy, kurzy - straty a zisky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.