Zavrieť

Porady

Odpisy

Chcela by som poradiť, v roku 2008 som prešla na program OMEGA. Zaradila som do hmotného majetku auto v hodnote 280000,-Sk. Za rok som mala odpisy 70000,-Sk , účtovné odpisy sa rovnali daňovým odpisom. Keď to nahodím do programu a zadám ručne odpisy za predchádzajúce obdobie, tak stále mi ukazuje, že účtovná zostatková hodnota je 210000,-Ak, ale daňovú zostatkovú hodnotu mám 280000,-Sk. Čo robím zle? Viete mi poradiť, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    miriam.1 Pozri príspevok
    Chcela by som poradiť, v roku 2008 som prešla na program OMEGA. Zaradila som do hmotného majetku auto v hodnote 280000,-Sk. Za rok som mala odpisy 70000,-Sk , účtovné odpisy sa rovnali daňovým odpisom. Keď to nahodím do programu a zadám ručne odpisy za predchádzajúce obdobie, /ručne netreba, program to vypočíta sám a správne/ tak stále mi ukazuje, že účtovná zostatková hodnota je 210000,-Ak, ale daňovú zostatkovú hodnotu mám 280000,-Sk. Čo robím zle? Viete mi poradiť, ďakujem.
    Veď to rob ako sa má. Obstaraj DHM, potom ho zaraď, urči odpisovú skupinu atď podľa toho ako ťa Omega vedie a čo pýta vyplniť a všetko ti vypočíta aj UO aj DO za príslušný aktuálny rok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.