Zavrieť

Porady

Spotrebná daň.

Prosím, mohol by mi niekto poradiť. Chcela by som pre svoj obchod dovážať pivo a vína z Českej republiky z Makra. Je to možné? Ak je to možné, aké povinnosti z toho pre mňa vyplývajú. Treba viesť nejakú evidenciu alebo treba platiť nejakú daň? Nie som platiteľ DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    betka Pozri príspevok
    Nič, tie vždy naštudujem od A-Z
    Hľadaj tu:
    http://www.poradca.sk/hladanie/?quer...ckedLast=false
    Potrebuješ vedieť niečo konkrétne?

    jezko1 je offline (nepripojený) jezko1

    jezko1
    vecierka Pozri príspevok
    Prosím, mohol by mi niekto poradiť. Chcela by som pre svoj obchod dovážať pivo a vína z Českej republiky z Makra. Je to možné? Ak je to možné, aké povinnosti z toho pre mňa vyplývajú. Treba viesť nejakú evidenciu alebo treba platiť nejakú daň? Nie som platiteľ DPH.
    Dobrý večer, predpokladám, že chcete prijímať (dovoz je iba zo štátov, ktoré nie sú členmi EU) pivo a víno, ktoré je uvedené v českej republike v daňovom voľnom obehu, t.j. daň bola v ČR zaplatená. V tomto prípade pôjde o prepravu tovaru mimo pozastavenia dane na podnikateľské účely a musíte postupovať v zmysle § 28 zákona č. 107/2004 Z. z. o spotrebnej dani z piva. To znamená, že musíte takúto skutočnosť oznámiť miestne príslušnému správcovi dane, zložiť zábezpeku na daň a po prijatí piva podať daňové priznanie a zaplatiť spotrebnú daň. Všetko je uvedené v tom § 28.
    Čo sa týka vína, treba postupovať podľa obdobného § zákona č. 104/2004 Z. z. o spotrebnej dani z vína, treba si však uvedomiť, či chcete prijať tiché víno, alebo šumivé, resp. medziprodukt. V prípade, že by to bolo iba tiché víno, treba postupovať v zmysle § 32, v tomto prípade nie je Vašou povinnosťou oznamovať a ani skladať zábezpeku na daň.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Prosím Vás, dokážete ma niekto nakopnúť kde hľadať spotrebné dane s komentárom? (zem sa zľahla pod nimi v knižniciach)

    Ďakujem

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    betka Pozri príspevok
    Prosím Vás, dokážete ma niekto nakopnúť kde hľadať spotrebné dane s komentárom? (zem sa zľahla pod nimi v knižniciach)

    Ďakujem
    Skús tu:
    Daňový a účtovný poradca podnikateľa

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Kvaka Pozri príspevok
    Skús tu:
    Daňový a účtovný poradca podnikateľa
    Nič, tie vždy naštudujem od A-Z

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Excise Duty Pozri príspevok
    Hľadaj tu:
    http://www.poradca.sk/hladanie/?quer...ckedLast=false
    Potrebuješ vedieť niečo konkrétne?
    Zákony som nejak prečítala, ale najlepšie sa naštudujem na príkladoch.

    Tieto spotrebné dane, to je akokeby tabu na internete, v odbornej literatúre. Píše len jeden jediný človek o nich, ale píše ľahko, zrozumiteľne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.