Zavrieť

Porady

Doklad o uplatnení odpoč. položky na manželku

Ahojte,
Prosila by som o radu, aký doklad má k DP pripojiť živnostník, ktorý si uplatňuje odpočítateľnú položku aj na manželku, ktorá podniká prvý rok a vykázala stratu, jej príjmom bola len dotácia z ÚP použitá na výdavky OZD. Bude to jej výpis z DP, výkaz o príjmoch a záväzkoch ? Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    môže to byť výpis z účtu - iný doklad totiž o prijme peňazí neexistuje / len v dohode o poskytnutí príspevku

    výška sumy uplatnenia na manželku: NČ - dotácia /resp všetky prijmy

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kalmanka Pozri príspevok
    Ahojte,
    Prosila by som o radu, aký doklad má k DP pripojiť živnostník, ktorý si uplatňuje odpočítateľnú položku aj na manželku, ktorá podniká prvý rok a vykázala stratu, jej príjmom bola len dotácia z ÚP použitá na výdavky OZD. Bude to jej výpis z DP, výkaz o príjmoch a záväzkoch ? Ďakujem za radu
    Vlastným príjmom manželky SZČO sú jej príjmy=tržba, vrátane poskytnutej dotácie

    Kalmanka je offline (nepripojený) Kalmanka

    Som vydatá, 2 deti, spolu s manželom podnikáme ...viac Kalmanka
    Ďakujem za odpovede, čiže od NZ na manželku odpočítam výšku použitej dotácie a túto časť dám ako odpočít. položku? Neminula celú dotáciu , vo výpise z účtu má však príjem celej sumy - to som dala ako PNZD a DO POZD som dala len použitú časť, ostatok ostáva jej záväzkom až do použitia celej sumy , alebo sa mýlim?
    Čiže stále neviem, či manžel musí nejako zdokladovať , prečo si na ňu uplatnil odpoč. položku?

    Kalmanka je offline (nepripojený) Kalmanka

    Som vydatá, 2 deti, spolu s manželom podnikáme ...viac Kalmanka
    prosím Vás upresnite ma , či to je dobre s tou dotáciou, čítala som veľa príspevkov o nej a tam som to pochopila takto

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Kalmanka Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede, čiže od NZ na manželku odpočítam výšku použitej dotácie a túto časť dám ako odpočít. položku? Neminula celú dotáciu , vo výpise z účtu má však príjem celej sumy - to som dala ako PNZD a DO POZD som dala len použitú časť, ostatok ostáva jej záväzkom až do použitia celej sumy , alebo sa mýlim?
    Čiže stále neviem, či manžel musí nejako zdokladovať , prečo si na ňu uplatnil odpoč. položku?
    Ak manželka viedla účtovníctvo a neminula celú dotáciu, tak jej zdaniteľným príjmom je len tá časť dotácie, ktorú využila v roku 2008... Manžel by si teda odpočítal rozdiel NČ mínus jej príjmy... Manžel v DP nie je povinný zdokladovať uplatnenie NČ na manželku. Urobí tak len v prípade kontroly z DU...

    Kalmanka je offline (nepripojený) Kalmanka

    Som vydatá, 2 deti, spolu s manželom podnikáme ...viac Kalmanka
    Ďakujem veľmi pekne aj za odobrenie postupu zaúčtovania dotácie

    Doklad o uplatnení odpoč. položky na manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.