Zavrieť

Porady

nesprávna DPH JÚ v Alfe

mám otázku: Nahadzujem do alfy dennú tržbu, neviem z akého dôvodu je niekedy na dennej uzávierke halierový rozdiel oproti alfe./napr.na uzávierke je: ZD 86,99, Daň 16,51, Spolu 103,50, keď nahodím do Alfy. je to: Spolu 103,50, ZD 86,97, Daň 16,53/
Opravím to na to, čo je na uzávierke, jasné, že mi hneď hlási, že to je zle a či to tak chcem zapísať, zapíšem to tak aj do evidencie DPH, a keď potom spustím kontrolu, všetky tieto rozdielne doklady sú tam povyhadzované. Mám to teda nahadzovať ako to je na dokladoch? a ako by som povyhadzovala súpis tých akože zlých dokladov z Kontroly? lebo to mi tam vyhadzuje stále. ďakujem
písala som už aj do témy k Alfe, ale nikto mi neodpovedal, tak skúšam takto
vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ahoj, ja to taktiež opravujem, pretože mam účtovať podľa toho čo mám na doklade. Dúfam že je to správne. A pre tú kontrolu: keď budeš potvrdzovať tabuľku DPH po zápise dokladu na ľavej strane bude napísane Nekontrolovať, a pri tom malý štvorček, ktorí máš potvrdiť, potom ti to nebude vyhazdovať v kontrole.

    msa je offline (nepripojený) msa

    msa
    aha, ďakujem veľmi pekne, už som to aj vyskúšala, a ja že prečo by to nemohlo kontrolovať, tak už viem prečo, ešte raz vďaka

    nesprávna DPH JÚ v Alfe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.