Zavrieť

Porady

Domov pre opustene deti

Prosim o radu. Mam k dispozicii velky dom v tichej dedinke a chcela by som z neho vytvorit novy domov pre asi 10 deti z detskeho domova. Vie mi niekto poradit, ake kriteria musim splnat a na koho sa obratit ohladom financovania projektu??
za rady vopred velmi pekne dakujem!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katka66 je offline (nepripojený) Katka66

    Katka66
    Radím pozrieť zákon o sociálnych službách 448/2008. Tam sa dozvieš o možnostiach zriadenia. Najlepšie je to asi robiť cez neziskovú organizáciu alebo sa obráť na VUC, prípadne obec. Na rozbehnutie ti však asi nikto financie nedá. Začínam v niečom podobnom. Skús ešte nájsť porovnateľné zariadenie a obráť sa priamo na nich, nech ti poradia, ako začínali. Veľa úspechov a síl.

    pehapetra je offline (nepripojený) pehapetra

    pehapetra
    ďakujem za rady. Obrátila som sa aj na nadáciu Úsmev ako dar, kde mi poradili vytvoriť vysute pracovisko detskeho domova - ako
    samostatnu vychovnu skupinu statneho alebo nestatneho detskeho
    domova, cize by ste patrili pod takyto detsky domov, o deti by sa
    staralo viacero vychovavatelov alebo poskytnut dom profesionalnej
    rodine, ktora je tiez zamestnancom nejakeho detskeho domova.A z VUC mi zas prišla takáto odpoveď:Samosprávny kraj Vám žiaľ v tejto oblasti nevie v zmysle platnej legislatívny pomôcť. Poskytovanie služieb v detskom domove spadá pod kompetenciu štátnej správy, teda konkrétne Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Banskej Bystrici, ktorý spravuje štátne detské domovy v Banskobystrickom kraji a taktiež finančne prispieva na neštátne detské domovy, ktorých zriaďovateľom sú rôzne fyzické alebo právnické osoby.
    Vzhľadom na uvedené Vám doporučujeme obrátiť sa na Oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately ÚPSVaR SR.
    To na uľahčenie tým, ktorý majú podobný zámer. Tiež želám veľa úspechov a síl!!;-)

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Mám susedov, ktorí sú profesionální rodičia, t.z., sú zamestnancami jedného Detského domova a majú štyri krásne deti, ktorým sa snažia nahradiť rodinu a hlavne rodičov. Skús sa priamo obrátiť na Detský domov v tvojom okolí a informuj sa.

    Domov pre opustene deti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.