Zavrieť

Porady

kurzový rozdiel k preplatenej faktúre

Dobry den,

chcela by som sa spytat ci ked preplatim fakturu v EUR v roku 2008 napr. kurzom 30,302 za 1 EUR a toto preplatenie zauctujem na 378AE, musim k 31.12.2008 urobit k nej kurzovy rozdiel?
Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Keity Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som sa spytat ci ked preplatim fakturu v EUR v roku 2008 napr. kurzom 30,302 za 1 EUR a toto preplatenie zauctujem na 378AE, musim k 31.12.2008 urobit k nej kurzovy rozdiel?
    Dakujem za radu
    Nie, už KR k 31.12.08 nerobíš, pretože záv. už v skutočnosti máš vyrovnaný.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Keity Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som sa spytat ci ked preplatim fakturu v EUR v roku 2008 napr. kurzom 30,302 za 1 EUR a toto preplatenie zauctujem na 378AE, musim k 31.12.2008 urobit k nej kurzovy rozdiel?
    Dakujem za radu
    Ak tým preplatením myslíš úhradu DF vo výške faktúrovanej sumy, DF je 31.12. uhradená, nie je dôvod 31.12. počítať kurzový rozdiel. Predpokladám pritom, že v čase úhrady DF si kurzový rozdiel, ktorý vznikol medzi sumou DF a sumou úhrady - každé bolo zaúčtované iným kurzom NBS - už zaúčtovala v čase úhrady.
    Ak však tým preplatením myslíš úhradu vyššiu ako faktúrovaná suma, potom rozdiel, o ktorý bolo zaplatené viac, a dodávateľ ti túto sumu do 31.12. nevrátil, je vlastne pohľadávka voči dodávateľovi, a túto sumu preplatku treba prepočítať kurzom z 31.12.
    Myslím si však, že u teba ide o úhradu DF bezo zvyšku alebo preplatku, takže nerobíš nič.
    Naposledy upravil liba2 : 30.03.09 at 17:07

    Keity je offline (nepripojený) Keity

    Keity
    ono prave ide o ten druhy pripad. My sme uhradili viac ako sme mali o nejaku ciastku EUR. T.j. fakturu my uz mame vyrovnanu len sa my teraz pohybuje ciastka v EUR na ucte 378AE, ktoru by som mala v roku 2009 dostat naspat. Takze by som ju mala prerat kurzom 31.12.2008? - pre uistenie.

    Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Keity Pozri príspevok
    ono prave ide o ten druhy pripad. My sme uhradili viac ako sme mali o nejaku ciastku EUR. T.j. fakturu my uz mame vyrovnanu len sa my teraz pohybuje ciastka v EUR na ucte 378AE, ktoru by som mala v roku 2009 dostat naspat. Takze by som ju mala prerat kurzom 31.12.2008? - pre uistenie.

    Dakujem
    Áno, ak je to ten prípad, tak áno, KR vypočítaš a zaúčtuješ.

    kurzový rozdiel k preplatenej faktúre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.