Zavrieť

Porady

Ajurveda

Počuli ste už o ajurvede, máte s ňou nejake skusenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

    BIZAL
    katalóg Pozri príspevok
    Používa sa v ajurvéde levanduľa, ak áno, tak čo upravuje? Taktiež ďumbier a citrón. V strave, masážach, celkovo...
    Ďakujem.
    Levandula sa používa v aromaterapii, má ukludnujuce účinky. Zazvor a citrón v kuchyni podľa telesnej konstitucie, napr. citrón je nevhodný pre Pitta.

    katalóg je offline (nepripojený) katalóg

    katalóg
    Mohla by som sa spýtať, v čom spočíva základný rozdiel medzi TČM a ajurvédou?Ak sa to dá porovnať.
    Ďakujem.

    BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

    BIZAL
    Ajurveda je najstarsia medicina a jej zakladom je spravna strava a odpocinok. Kazdy clovek ma inu telesnu konstituciu a podla nej by kazdy clovek mal mat prisposobenu stravu. To je jej zakladom. Potom tam mozeme zahrnut napriklad aj masaze a aromaterapiu.

    ivantt je offline (nepripojený) ivantt

    obyčajný človek ivantt
    BIZAL Pozri príspevok
    Ajurveda je najstarsia medicina a jej zakladom je spravna strava a odpocinok. Kazdy clovek ma inu telesnu konstituciu a podla nej by kazdy clovek mal mat prisposobenu stravu. To je jej zakladom. Potom tam mozeme zahrnut napriklad aj masaze a aromaterapiu.
    Tak to je len mizive percento... tam patri diagnostzika... tri prsty pred zapästím a následne možná liečba... diagnostika podla oci a jazyka, to t am tiez patri.. ajurvšeda je sposob liecby, ktory sa neda naucit na kurze alebo precitanim knizky, je to veda ktora sa studuje cely zivot. Indicky majstri sa stavaju majstrami v pokrocilom veku.

    BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

    BIZAL
    ivantt Pozri príspevok
    Tak to je len mizive percento... tam patri diagnostzika... tri prsty pred zapästím a následne možná liečba... diagnostika podla oci a jazyka, to t am tiez patri.. ajurvšeda je sposob liecby, ktory sa neda naucit na kurze alebo precitanim knizky, je to veda ktora sa studuje cely zivot. Indicky majstri sa stavaju majstrami v pokrocilom veku.
    A to je len začiatok...je pravda, že je to téma na milión strán písania. Preto sú lepšie konkrétnejšie otázky.

    Pozdravujem.

    katalóg je offline (nepripojený) katalóg

    katalóg
    Používa sa v ajurvéde levanduľa, ak áno, tak čo upravuje? Taktiež ďumbier a citrón. V strave, masážach, celkovo...
    Ďakujem.

    katalóg je offline (nepripojený) katalóg

    katalóg
    BIZAL Pozri príspevok
    Levandula sa používa v aromaterapii, má ukludnujuce účinky. Zazvor a citrón v kuchyni podľa telesnej konstitucie, napr. citrón je nevhodný pre Pitta.
    Ešte sa spýtam celkom teoreticky, ak nie je potravina vhodná pre ten ktorý typ, tak sa úplne vylúči zo stravy?

    BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

    BIZAL
    katalóg Pozri príspevok
    Ešte sa spýtam celkom teoreticky, ak nie je potravina vhodná pre ten ktorý typ, tak sa úplne vylúči zo stravy?
    Nemusí sa úplne vylúčiť, stačí obmedziť. Nie na vždy, len na určitú dobu-pokiaľ sa "doshe" nedajú opäť do rovnováhy.

    katalóg je offline (nepripojený) katalóg

    katalóg
    Ďakujem.
    Ak človek, ktorý sa rokúce obklopoval určitou vôňou a asi pred tromi rokmi výrazne prešiel na spomínaný zázvor a citrón (obe aj v jedle), môže to na niečo poukazovať? I v psychike.

    BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

    BIZAL
    katalóg Pozri príspevok
    Ďakujem.
    Ak človek, ktorý sa rokúce obklopoval určitou vôňou a asi pred tromi rokmi výrazne prešiel na spomínaný zázvor a citrón (obe aj v jedle), môže to na niečo poukazovať? I v psychike.
    Nie som lekár, neviem povedať. No môj názor je, že chcel zmeniť životný štýl?

    katalóg je offline (nepripojený) katalóg

    katalóg
    BIZAL Pozri príspevok
    Nie som lekár, neviem povedať. No môj názor je, že chcel zmeniť životný štýl?
    Áno, prišlo k zmene. A výraznej.
    Nechcel nič zmeniť , zmena ho zmenila.
    Inak sa to nedá vyjadriť.
    Páči sa mi váš záver.
    V tom vidieť súvis, ... aké prosté na prvý pohľad.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    katalóg Pozri príspevok
    Mohla by som sa spýtať, v čom spočíva základný rozdiel medzi TČM a ajurvédou?Ak sa to dá porovnať.
    Ďakujem.
    TČM - tradičná čínska medicína
    ajurvéda - indická medicína
    principiálne podobné : TČM robí s dráhami
    ajurvéda s čakrami
    Ja osobne mám bližšie k TČM a ich princípom.

    BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

    BIZAL
    Ninna Pozri príspevok
    TČM - tradičná čínska medicína
    ajurvéda - indická medicína
    principiálne podobné : TČM robí s dráhami
    ajurvéda s čakrami
    Ja osobne mám bližšie k TČM a ich princípom.
    Studujem ajurvedu ako samouk "pod dohladom" ajurvedskeho lekara online...zo zvedavosti a pre porovnanie by som sa rada, TCM dokaze liecit ochorenia? Ake principy vyuziva? Dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.